Fratelli Toso muranoi millefiori díszváza. Kézzel készült virágmozaikos hutaüveg szabálytalan formában elrendezett virágokkal, jelzett, nagy méretű, hibátlan XX. sz. eleje. m: 30 cm
Art deco likőrös készlet. M. Powolny, Szilézia, XX. sz. eleje. Kézzel készült anyagában színezett, csiszolt üveg dugóval. hat személyes, hibátlan. Kiöntő m: 20 cm / Silesian art deco glass liqueur set for 6
Murano Cenedese Blue Ocean oválváza. Terv.: Cenedese Vetri, cca 1960, fújt és kézzel formázott, az óceánt idéző türkizkék színű, scavo technikával készült iparművész váza. Alján jelzett: Cenedese. Hibátlan, h: 23 cm, m: 18 cm /// A Murano üvegeken alkalmazott scavo technika a régészeti ásatásokon feltárt római üvegek felületét idézi. Az eljárás során korrozív sók és ásványi anyagok olvadnak a tá...