Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 81

cca 1790 Latin nyelvű dokumentum, jegyzék, hátoldalán gróf Batthyány Antal (1762-1828) nevének említésével (Comiti Antonio De Ba(...)tyán). Sérült, a lap két részre szakadt, cca 43x26 cm
13260.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
1853-1870 A Wouvremans (Vouvremans) család egy magyar tagjának vadászati jegyzőkönyve, naplója, valamint pénzügyi témájú feljegyzéseket tartalmazó naplója. Kb 60 beírt oldal. Vadásznapló különböző felvidéki, kárpátaljai valamint Szabolcs megyei vadászatok feljegyzéseivel Hiányzó gerincű félbőr kötésben
13261.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
1857 Eger, németszecsődi Tarródy Bertalan és neje, revisnyei Revitzky (Reviczky) Mária hagyatékának részét képező irományok és oklevelek jegyzéke, melyeket néhai Blaskovics (Blaskovich) Gyula (1806-1850) úrnak, mint végrendeleti egyik végrehajtónak özvegye, báji Patay Franciska (1818-1883) által Kovách (Kováts) Mátyás (1790-1861) egri prépost és kanonok úrnak, a végrendeletek másik végrehajtójának átadattak. Össz. 8 (és fél) beírt oldal, végén Patay Franciska aláírásával és címeres viaszpecséttel, valamint az utolsó (különálló) lapon Kovács Mihály ügyvéd aláírással. Néhány kisebb lapszéli sérüléssel.
13262.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,79
17,14
cca 1880-1890 Asboth Emil (1854-1935): Gépszerkezettan. Műszaki ábragyűjtemény, 112 számozott, duplaoldalas rajzzal. Sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli sérült félbőr-kötésben, belül a lapok többségében jó állapotban.
13263.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
1886-1892 Bp. - Szarvas, 3 db ügyvédi levél, fejléces papírokon
13264.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
cca 1888-1940 Vegyes egyházi témájú papírrégiség tétel, 8 db. Számla, levelezőlap, első szent mise emlék, füzetke, ... stb. Közte Piarista rend 300 éves működésére küldött üdvözlőkártya.
13265.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,68
4,00
13266.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
1894-1900 Régi emlékalbum, német nyelvű bejegyzésekkel, litografált illusztrációkkal. Sérült kötésben, hiányzó borítással, néhány lap kijár.
13267.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,16
3,43
cca XIX. század, kézzel írt / rajzolt táblázat és ábra, aranymetszés arányszámról (?), kétoldalas, a lap sérült, ragasztott, 26,5x17 cm
13268.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,00
10,86
1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus saját kezűleg megírt képeslapja felesége, Kézdi-Kovács Lászlóné részére, Svájcból hazaküldve (dombornyomott lóhere motívummal)
13269.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
1900 Geometria és analízis. Rados Gusztáv (1862-1942) előadásai után jegyzi: Weisz János. Kézzel írt egyetemi jegyzet, viseltes borítójú füzetben (belül a lapok jó állapotban), 140 p.
13270.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57
1901 Üdvözlet Pletykafalváról!, egyedi készítésű üdvözlőlap. Vegyes technika (színezett fotó?), karton, jelzett, levelezőlapként elküldve, alján sérült/hiányos, 12,5x11 cm
13271.

1901 "Üdvözlet Pletykafalváról!", egyedi készítésű üdvözlőlap. Vegyes technika (színezett fotó?), karton, jelzett, levelezőlapként elküldve, alján sérült/hiányos, 12,5x11 cm

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,21
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft