A Nagy Háború írásban és képben 6 kötete. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, sérült egészvászon-kötésben. Elszórtan különböző sérülésekkel.
Chris McNab: A fegyverek nagykönyve. Az antik, katonai és sportfegyverek története. Bp., 2005, Totem Plusz, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Lapszéleken folttal, ettől eltekintve jó állapotban. Gazdag képanyaggal illusztrált.
Heinz Bongart: Seemacht Deutschland. Essen 1941 Essener Verlagsanstalt, Kiadói vászonkötésben, 281p. számos illusztrációval, a német hajóflotta hajóinak bemutatásával 45 rajzon + térképmelléklet. Néhány oldal foltos
MacLean, French L. : The Field men - The SS Officers who led the Einsatzkommandos - the Nazi Mobile Killing Units Atglen, 1999 Schiffer, Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval
Gellért Tibor - Burillák Attila: Szolgálatteljesítés közben életüket áldozták. 1945-1980. Tanulmányok a Magyar Néphadsereg történetéből. (Belső használatra!) Bp., 1989, MN Politikai Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés. A szerző által Tallósi Frigyesnek DEDIKÁLT példány. (Ritka!)
Vitéz Madarász László: Légi háború. II. köt.: A légvédelem. Írta: Keller László. Bp., 1927, szerzői kiadás (Hornyánszky-ny.), 52 p. Kiadói papírkötés, minimálisan foltos, felvágatlan példány.
Vitéz Madarász László: Légi háború. Képfüzet. Példák a repülők felderítésére, harcára és a repülők elleni védekezésre. Bp., 1927, szerzői kiadás (Hornyánszky-ny.), 12 p.+ 48 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borító, térképmellékletekkel. valamint a vásárlásról szóló eredeti számlával
Hadifogoly magyarok története. Szerk.: Baja Benedek - Pilch Jenő - Lukinich Imre - Zilahy Lajos. 1-2. köt. Bp., [1930], Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, az 1. kötetben a kihajtható térkép sérült, a 2. kötetben a kihajtható térkép sérült, hiányos, a 2. kötetben néhány foltos lappal, kissé viseltes állapotban.
Számvéber Norbert: Páncélosok a budapesti csatában - 1944. október 29.- 1945. február 13.. Bp, 2018, Jaffa. Második bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben.