Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 62

Mariska Vilmos: Az államgazdaságtan kézikönyve. Bp., 1905, Franklin, XII+675 p. Ötödik, átdolgozott kiadás. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel.
20316.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Raphael Kühner: Ausführliche Grammatik der Griechischen Sprache I-II. Theile. Hannover, 1834-1835,  Verlage der Hahnschen Hofbuchhandlung, XII+476 p.; 6+688+2 p. Német és görög nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, a II. kötetben egy lap szélén kis szöveget nem érintő sérüléssel.
20317.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Kraepelin, Emil: Psychiatrie. Ein Lehrbuch für Studirende und Aerzte (5., vollständig umgearbeitete Auflage). Leipzig, 1896 Ambrosius Barth, Aranyozott kiadói egészvászon kötésben
20318.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

Eugen Drewermann - Ingritt Neuhaus: Marienkind. Grimms Märchen tiefenpsychologisch gedeutet. Märchen Nr. 3. aus der Grimmischen Sammlung. Az egyik szerző, Eugen Drewermann (1940-) egyházkritikus, teológus által DEDIKÁLT példány. Olten-Freiburg im Breisgau,1990.,Walter-Verlag. Negyedik kiadás. Német nyelven.
20319.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

Gombocz Zoltán - Melich János: Magyar etymologiai szótár I-VI., VIII-IX, XIII-XIV. füzet. Bp., 1914-1941,MTA, Kiadói papírkötések, szakadozott, sérült borítókkal, két füzet sérült, szétvált kötéssel (VI., XIII.), az V. füzet borítója és az első lapja sérült és az első lapalján szöveget nem érintő hiány.
20320.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

20321.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

H. Poincaré: A tudomány értéke. Filozófiai Könyvtár VII. Ford.: Kiss Kázmér. Bp., 1925., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek.) Kiadói papírkötés, deformált gerinccel.
20322.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

Leszek Kolakowski: Metafizikai horror. Bp., 1994,  Osiris-Századvég, 146+1 p. Kiadói papírkötés.
20323.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

A magyarság néprajza. II-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér. II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza. Az I. kötet hiányzik. Bp.,én. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötések, kissé kopott borítókkal, kissé foltos lapélekkel, de alapvetően jó állapotban.
20324.

A magyarság néprajza. II-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér. II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza. Az I. kötet hiányzik. Bp.,én. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötések, kissé kopott borítókkal, kissé fol...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
15

20325.

Liebe im Orient. Ügynöki mintapéldány!!! Das Kamasutram des Vatsyana. Erste vollständige deutsche Aisgabe herausgegeben von Dr. Ferdinand Leiter und Dr. Hans H. Thal. Hozzákötve: Libe im Orient. Anangaranga. Die bühne des Libesgottes. Erste vollständige deutsche Aisgabe herausgegeben von Dr. Ferdinand Leiter und Dr. Hans H. Thal. Hozzákötve: Liebe im Orient. Der Duftende Garten des Scheik Nefzaui....

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

C[arl] G[ustav] Jung: Psychologische Typen. Zürich - Leipzig, 1942,Rascher. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, foltos, hiányos papír védőborítóban.
20326.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Ujváry, Zoltán: Állatmaszkok. Tiermasken. Studia Folkloristica et Ethnographica. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20327.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft