Magyarok Könyvtára, 1-5. kötet (teljes): Illyés Gyula: Ki a magyar?; Szabó Zoltán: Két pogány közt.; Féja Géza: Kurucok.; Ortutay Gyula: Rákóczi két népe.; Erdei Ferenc: Kossuth Lajos azt üzente. (Bp., 1939), MEFHOSZ. Kiaódói papírkötés, változó (nagyrészt jó) állapotban, kissé sérült kiadói karton tékában.