Könyvek: Történelem

Tételek száma: 270

Kroetz, Robert, und Rudulf Jung : Reichsparteitag der Ehre  Diessen/Ammersee, , 1936 Raumbild-Verlag Otto Schoenstein, 100 fénykép melléklettel, a hozzá adott szemüveg nélkül: Kiadói vászonkötésben / With many photos but without the googles
19317.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

19318.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

[Struve, Burkhard Gotthelf (1671-1738)] Burcardo Gotthelffio Struvio: Rerum germanicarum scriptores Tomus I-III.  Rerum germanicarum scriptores aliquot insignes, qui gesta sunt sub regibus et imperatoribus Teutonicis jam inde a Carolo M. usque ad Fridericum III imp. perpetua fere serie, suis quisque seculis, litteris mandata posteritati reliquerunt. Tomus Primus. Tomus Secundus. Tomus Tomus Tertius. Ex Biblitheca & recensione Marquardi Freiheri, consilarii palatini, primum editus, nunc denvo recognitus. Curante - - -, consiliaro et historico saxonico. Argentorati [Strasbourg], 1717, Sumptibus Johannis Renholdi Dulsseckeri, 28+716 p.; 24+776 p.; 16+610+74 p.; Latin nyelven. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítókkal, foltos lapokkal, az I. kötetben sérült címlappal.
19319.

[Struve, Burkhard Gotthelf (1671-1738)] Burcardo Gotthelffio Struvio: Rerum germanicarum scriptores Tomus I-III. Rerum germanicarum scriptores aliquot insignes, qui gesta sunt sub regibus et imperatoribus Teutonicis jam inde a Carolo M. usque ad Fridericum III imp. perpetua fere serie, suis quisque seculis, litteris mandata posteritati reliquerunt. Tomus Primus. Tomus Secundus. Tomus Tomus Tertiu...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp., (1908), Franklin, 1 (címkép) + XVII p.+2 sztl. lev.+396 p.+ 1 sztl. lev.+ 40 ((Lapszámozáson belül 14 (színes, feliratozott hártyapapírral); 10 (színes, feliratozott hártyapapírral); 16 (mell., facsimile, feliratozott hártyapapírral)) t. Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, aranyozott felső lapélekkel, sérült gerinccel de egyébként jó állapotban
19320.

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp., (1908), Franklin, 1 (címkép) + XVII p.+2 sztl. lev.+396 p.+ 1 sztl. lev.+ 40 ((Lapszámozáson belül 14 (színes, feliratozott hártyapapírral); 10 (színes, feliratozott hártyapapírral); 16 (mell., facsimile, feliratozott hártyapapír...

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
82,90
91,43

A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, néhány kötet gerince kisebb, közepes mértékben sérült, többségén a gerincen kopással, egy két tábla széle kissé rojtos, néhány kötet lapjai foltosak.
19321.

A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, néhány kötet gerince kisebb, közepes mértékben sé...

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
98,45
108,57

Apponyi Albert, gróf: -- beszédei. I-II. kötet. Bp., 1896. Singer és Wolfner. XI+738+(1)p., (4)+762+(2)p. Bp. 1896. Singer és Wolfner. XI, 738p., 762p. + 1 kihajtható tábla (2 hiányzik). Az első kötet utolsó két lapja sérült. Egységes, kiadói, a szerző dombornyomású arcképével díszített félvászon-kötésben színezett lapélekkel
19322.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Adrianus Rauch: Rerum Austriacarum Scriptores, qui lucem publicam hactenus non viderunt, et alia monumenta diplomatica nondum edita, quibus huius gentis aliarumque vicinarum medii aevi historia ac iura eius temporis publica provincialia, municipiala, feudalia et civilia uberrime illustrantur, ex authenticis bibliothecae augustae Vindobonensis, codicibus manuscriptis et diplomaticis instrumentis eruit ac edidit - -. Volumen I. Vindobonae, 1793, Apud Josephum Stahel, 16+544 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal, néhány kisebb lapszéli sérüléssel.
19323.

Adrianus Rauch: Rerum Austriacarum Scriptores, qui lucem publicam hactenus non viderunt, et alia monumenta diplomatica nondum edita, quibus huius gentis aliarumque vicinarum medii aevi historia ac iura eius temporis publica provincialia, municipiala, feudalia et civilia uberrime illustrantur, ex authenticis bibliothecae augustae Vindobonensis, codicibus manuscriptis et diplomaticis instrumentis er...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Kisari Balla György: Marsigli tábornok térképei. (DEDIKÁLT). Bp., 2005, szerzői kiadás. Magyar és olasz nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (289./500), a szerző által DEDIKÁLT példány.
19324.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
19

Kisari Balla György: Karlsruhei térképek a török háborúk korából. Bp., 2000, szerzői kiadás. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, néhány kisebb lapszéli sérüléssel. Számozott (731./800) példány.
19325.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
18

19326.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, hiányos, javított borítóval, de belül jó állapotban. Felvágatlan példány!
19327.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
24,61
27,14

(Fraknói) Frankl Vilmos: Pázmány Péter és kora. I-III. kötet.  Pest, 1868-1872. Ráth M. IX+632p. (2)+455p. (2)+395p. Sérült, szétvált fűzéssel, kiadói papírborítóval. Volt könyvtári példány.
19328.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft