Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...
Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
Ratzel Frigyes: A föld és az ember. Anthropo-geographia, vagy a földrajz történeti alkalmazásának alapvonalai. Ford.: Simonyi Jenő. Bp., 1887., MTA, XX+623 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Das XIX. Jahrhundert in Wort und Bild. Politische und Kultur-Gecshichte von Hans Kraemer. Erster und Zweiter Band. Berlin-Leipzig-Stuttgart-Wien, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói dombornyomott, aranyozott félbőr kötés, szakadt, hiányos gerinccel / half leather binding, damaged condition
Charlotte M. Yonge: Elbeszélések a római világból. Hampelné Pulszky Polyxena fordítása. Bp, 1895, Lampel Róbert (Wodianer F. és fiai). Szövegközti fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy sérült lappal, névbélyegzésekkel, és névbejegyzéssel, egy lap sérült (225/226 p.)