Gróf Zichy-Ferraris Victor: Nyilt levél a közönséghez. Bp., 1880, Nágel Ottó (Pesti Könyvnyomda Rt.), 96 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, néhány kissé sérült, a fűzéstől elváló lappal, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző gróf zichi és vásonkeöi Zichy-Ferraris Viktor (1842-1880) főnemes, földbirtokos, országgyűlési képviselő, Pest-Pilis-Solt vármegye főispánja (1871-1873), belüg...
Eckhardt Tibor: Javaslat a földbirtokmegoszlás rendezésére. Bp., 1939, Független Kisgazdapárt (Athenaeum-ny.), 43+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón apró foltokkal.
Csiffáry Gabriella: Régi magyar fürdővilág. Szerk.: Száraz Miklós György. Paletta. Bp., 2004., Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Összeáll.: Dr. Máday Béla. Bp., 1943, Fiatal Magyarság Szövetség (Forrás-ny.), 56 p. (eredetileg 62 p.) Kiadói papírkötés, koszos borítóval, az utolsó 3 lapot kitépték.
Melich János: A honfoglalás kori Magyarország. A magyar nyelvtudomány kézikönyve. Szerkeszti: Melich János, Gombocz Zoltán, Németh Gyula. I. kötet 6. füzet. Budapest, 1929. MTA (Hornyánszky ny.). 161-240 p Kiadói papírborítóval
Bethlen István: Válogatott politikai írások és beszédek. Szerk. és az utószót írta: Romsics Ignác. Millenniumi Magyar Történelem - Politikai gondolkodók. Bp., 2000, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 8+XVI+431 p. Első kiadás. Papírkötés, sérült, kopott borítóval, amatőr módon javított gerinccel, foltos, megviselt állapotban.