A XX. század ujjlenyomata. Az ötletet adta, a tárgyakból válogatott és az előszót írta: Gerő András. Bp., 2001, Városháza. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Kemény Zsigmond: Forradalom után. - Még egy szó a forradalom után. Báró Kemény Zsigmond Összes Művei XII. köt. Bp., 1908, Franklin-Társulat, 398+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, sérült, szétváló fűzéssel.
Rutkai Béla: Kémkedés és propaganda. H.n., [1927], ny.n., 107+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, részben szétváló fűzéssel.
Lajtor László: Kossuth dunai konföderációs terve és előzményei. Bp., 1944, Faust, 80 p. Kiadói papírkötés. + 1848 március 15. Egy nap története. Budapest Székesfőváros Történeti Múzeumának kiállítása. Bp., 1948, Budapest Székesfőváros Közművelődési Ügyosztálya, 27 p.+ 16 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható) t. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
Dr. Lajos Iván: Németország háborús esélyei a német szakirodalom tükrében. Pécs, 1939, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt., 99+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. A címlapon Meixner Emil (1892-1976) földbirtokos, gazdálkodó, országgyűlési képviselő névbejegyzésével.
Halasy-Nagy József: Magyar önismeret. Politikai olvasókönyv önmagukat kereső magyarok számára. Összeáll.: - - . Bp., [1939], Franklin-Társulat, 169+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.