Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra. I. kötet második kiadása. Pest, 1854., Emich Gusztáv, ; 4+ 587 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, foltos lapokkal
Reisz T. Csaba: Magyarország általános térképének elkészítése a 19. század első évtizedében. Lipszky János és segítői térképészeti vállalkozásának ismertetése. Bp., 2002, Cartofil. 2 db térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Dr. Illéssy János - Pettkó Béla: A királyi könyvek. Jegyzéke a bennük foglalt nemesség czim, czimer, előnév és honosság adományozásoknak 1527-1867. Bp., 1998, Heraldika. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Dr. Scherer Péter Pál: A nagybirtok. Bp., 1939, szerzői kiadás (Egyetemi Ny.), 416+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón égés nyomán keletkezett lyukkal, a könyv elején a lapokon égésfolttal. A kötet többek közt az Esterházy, Pallavicini, Dreher, Károlyi, Wenckheim, Dessewffy, József főherceg, Somssich uradalmak részletes leírását és részben kritikáját tartalmazza.
Galla Ferenc: Marnavics Tomkó János boszniai püspök magyar vonatkozásai. Közrebocsátja a Római Magyar Történetkutató Intézet és a Római Magyar Pápai Egyházi Intézet. Bp., 1940, (Stephaneum ny.). 261 p. Kiadói papírborítóban
Zichy János gróf: Andrássy emlékezete. Bp.,(1930.) Pallas, 8 p. Kiadói papírkötés, egy lapon kis sérüléssel. Ifjabb gróf csíkszentkirályi és krasznahorkai Andrássy Gyula (1860-1929) politikus, belügyminiszter, jogi szakíró, pártvezető, az utolsó osztrák-magyar külügyminiszter, az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat elnöke, id. Andrássy Gyula miniszterelnök fia.
[Grubanovics József (1701-1751)]: Josephum Grubanovics: Josepho Secundo Archiduci Austriae Genethliacon. Honoribus perillustrium, revenedorum, praenobilium, nobilium, ac eruditorum dominorum, dominorum AA.LL&philosophiae magistrorum, cum in alma, ac celebrima univeritate graecensi per R.P. - -, ... Graecii [Graz], 1741, Typis Haeredum Widmanstadii, 38 p. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóva...