Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 338

[Wilhelm] Dilthey: Élmény és költészet. Három tanulmány. Az európai irodalom fejlődése. Novalis - Hölderlin. Ford. és bevezetéssel ellátta: Várkonyi Hildebrand. Ember és Természet. 8. Bp., 1925, Franklin, 176 p. Kiadói kartonált papírkötés.   Wilhelm Dilthey (1833-1911) német történész, pszichológus és szociológus, idealista filozófus. Az irracionalista életfilozófia egyik megalapítója.
20625.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Puszta Sándor: Gyümölcsoltó. Versek. A szerző által ALÁÍRT példány. [Bp.], 1937, Ányos Pál Irodalmi Kör, 35+5 p. Kiadói papírkötés, széteső, rossz állapotban.
20626.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Bessenyei György: Magyarországnak törvényes állása II. Magyar Irodalmi Ritkaságok 56. sz. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 70 p. Kiadói papírkötés,
20627.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Pablo Neruda: Száz szerelmes szonett. Ford. és a jegyzeteket írta: Somlyó György. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1962., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott műbőr-kötésben. Számozott (158./1400) példányban. Foltos lapokkal
20628.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,24
4,57
Johann Wolfgang Goethe: A napló. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., 1958, Magyar Helikon. Szász Endre rajzaival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban, jó állapotban. Számozatlan példány.
20629.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Kertész József: Az óceán foglyai. Valóban megtörtént tengerészkaland. Bp., [1928], Stádium, 146 p.+ 12 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
20630.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Révay József: Ókori író - mai olvasó. 1942, Parthenon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas állapotban.
20631.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Kosáryné Réz Lola: A lángos. Miskolc, 1924. Klein, Ludvig és Szelényi Könyvnyomda R.-T. Kiadói félvászon-kötésben. foltos lapokkal.
20632.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Barabás Gyula: Székely erdők alján. Bp., é.n. Pantheon-kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kopottas állapotban, intézményi bélyegzéssel.
20633.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp., [1925], Athenaeum, 202 p.+ 38 (fekete-fehér fotók) t. Második, kiegészített kiadás, új fejezetekkel. A fényképek egy részét Székely Aladár készítette. A borító Kozma Lajos munkája. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, a gerincnél ragasztott, helyenként kissé sérült lapszélekkel, részben felvágatlan lapokkal, egy-két lap kijár.
20634.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Martos Ferencz: Titánia. Költemények 1896-1902. Bp., 1902, Athenaeum. IV, 176,[1]p. . Kiadói festett vászonkötésben.
20635.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Görgei Artúr: Gazdátlan levelek. . Bp.,1905, Kilián Frigyes 13 p. Kiadói sérült papírkötés,
20636.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft