Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 338

-  Gróf Széchenyi István: Hitel. Pest, 1830, Petróza Trattner. REPRINT! Kiadói vászonkötés, jó állapotban.
20516.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Baránszky Jób László (1930-1999) : Kosztolányi és a német irodalom. Dedikált különlenyomat. 1968 309-332 p. Papírborítóval
20517.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Berzeviczy Albert Fraknói Vilmos ig. és t. tag emlékezete. Bp., 1927. MTA 45p. Kiadói papírborítóval
20518.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Barna Jenő: Varieté. (Cirkusz). Budapest. én. kn. 48 p. papírkötésben, sérült gerinccel.
20519.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Szerb Antal: Utas és holdvilág. Bp., 1959, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés sérült papírborítóban.
20520.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Berzsenyi Dániel összes művei. Költelem s folyóbeszéd. Közre bocsátá meghagyása szerint Döbrentei Gábor. Harmad Kiadás, kéziratban maradott még nem ismertekkel. Első kötet. Buda, 1842. Magyar Királyi Egyetemi Sajtó. Újrakötött, javított műbőrkötésben, javított lapokkal.
20521.

Berzsenyi Dániel összes művei. Költelem 's folyóbeszéd. Közre bocsátá meghagyása szerint Döbrentei Gábor. Harmad Kiadás, kéziratban maradott még nem ismertekkel. Első kötet. Buda, 1842. Magyar Királyi Egyetemi Sajtó. Újrakötött, javított műbőrkötésben, javított lapokkal.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Gárdonyi Géza: Magyarul így! Bp., 1938, Dante, 364+(4) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
20522.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
3 db Szent Imrével kapcsolatos kiadvány: Nagy Gyula: Szent Imre hereg. Bp., 1930, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, tulajdonosi bélyegzővel (Dr. Bartha Kálmán ügyvéd). + Pécsi egyetemi Szent Imre-emlék. Szent Imre halálának kilencszázados jubileuma alkalmából kiadta az egyetemi templom igazgatósága. (Pécs, 1930, Dunántúl-ny.) Kiadói papírkötés, minimálisan sérült. + Vargha Damján: Szent Imre problémák. Bp., 1931, Szent István Akadémia. Kiadói tűzött papírkötés, a hátsó borítón kis sarokhiánnyal, egyébként jó állapotban.
20523.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
[Aeneas Sylvius Piccolomini (II. Pius pápa)]: Aeneas Sylvius a két szerelmesről szóló története és annak válogatott levelei. Latinból: I. Dévay József. Bp., 1917, I. Dévay József, 1-2+III-XXIII+1+114 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel.
20524.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Ignácz Rózsa: Titánia ébredése. (DEDIKÁLT). Bp., 1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Ignácz Rózsa (1909-1979) színésznő, író által DEDIKÁLT példány.
20525.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Sainte-Beuve: Arcképek. A francia újabbkori társadalomból. Bp., 1888, MTA. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kopottas állapotban.
20526.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Tatay Sándor: Fehér hintó. / Eszter és a fajkakas. (DEDIKÁLT). Bratislava, 1986, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. Megjelent 600 példányban. A szerző, Tatay Sándor (1910-1991) Kossuth- és József Attila-díjas író által DEDIKÁLT.
20527.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft