15 000 Ft
Bródy Sándor: Az ezüst kecske. Díszítették magyar festők. Bp., [1898], Pallas Irodalmi és Nyomda Rt., 150+(2) p. 24 (hártyapapírral védett, egészoldalas reprodukciók) t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, többiek közt Csók István, Fényes Adolf, Feszty Árpád, Glatz Oszkár, Lotz Károly, Márk Lajos, Mednyánszky László, Vaszary János munkáinak reprodukcióival. Az elülső kötéstáblán Fadrusz Jánosné szecessziós stílusú plakettjével. Kiadói aranyozott, vörös selyemripsz-kötés, kissé sérült, a gerincen és a kötéstáblák szélén javított borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, az elülső szennylapon ceruzás firkával, a belső kötéstáblán ex libris-szel (Földes János).