20442.
460. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Egyéb ritkaságok
8 000 Ft
Hegyesy Vilmos: Emlékkönyv az erdélyi magyar szÃnészet száz éves jubileuma alkalmából. Szerk. - -. Kiadta a jubileum rendezÅ‘ bizottsága. Kolozsvárt, 1892, Ajkai K. Albert, 1 (I. Ferencz József portréja) t. + 104 p.+11 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borÃtóval, kissé foltos lapokkal, egy lapon a gerinc mentén sérült, de a szöveget nem érintÅ‘. Benne Ditrói Mór (1851-1945) szÃnész, rendezÅ‘, szÃnházigazgató és felesége Eibenschütz Mari (1856-1938) szÃnésznÅ‘ ajándékozási soraival. "Emlékül Mór és Mari. Kolozsvár 1893 december 25." Ditrói Mór 1887-1895 között volt a kolozsvári szÃnház igazgatója, ahol a felesége, Eibenschütz Mari is fellépett 1887-tÅ‘l 1893-ig.