Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 292

19767.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Szalay Zoltán: Arcok, szemek, mozdulatok. - - képei. Bp., 1999., Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.  Szalay Zoltán (1935- 2017) Táncsics Mihály-díjas fotóriporter, a Magyar Sajtófotó Pályázat és Kiállítás szellemi atyja, kitalálója.
19768.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
19769.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43
Ikvainé Sándor Ildikó - Sz. Tóth Judit: Évszámos tárgyak Pest megye népművészetében. PMMI kiadványai - Kiállítási katalógusok 6. Szentendre, 2003, Pest Megye Múzeumok Igazgatósága. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19770.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Orbán Balázs összes fényképe Székelyföldről. Szerk. és a bibliográfiát összeállította: Kolta Magdolna. Erdélyi Lajos bevezető tanulmányával. A magyar fotográfia történetéből 3. Bp., 1993., Magyar Fotográfiai Múzeum-Balassi Kiadó. Rendkívül gazdag, izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal.
19771.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Condivi: Michelangelo élete. Ford: gróf Zichy Rafaelné. Bp., 1926. Magyar Irodalmi Társaság. 117p. Kiadói papírborítóval
19772.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
cca 1910 Martin Gross Antiquitäten Frankfurt A. Main. Német nyelvű prospektus, benne bútorokról és más lakberendezési tárgyakról készült fekete-fehér fotókkal. Kiadói zsinórfűzött papírkötés, szakadt kissé foltos borítóval, 8 sztl. lev.
19773.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Báthy Géza: Restaurátori dokumentáció. Restaurátorképzés jegyzetei. Bp., 1991, k.n., 10+(2) p.+ 1 (kihajtható táblázat) t. Kiadói tűzött papírkötés.
19774.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Hevesy Iván: Fényképezés falun. Mezőn, pusztán, vásáron. Népszokások, népviselet, népművészet fényképezése. HAFA-Könyvtár 75-78. Bp.,én.,HAFA (Hatschek és Farkas). 2. kiadás. Gazdag fekete fehér fotóanyagal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, a borító sarkain és gerincén kis hiányokkal.
19775.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Kőröshegyi völgyhíd. Építési napló. Szerk.: Cseke Mária, Orosz Károly, Torma László. H.n., é.n., Hídépítő Zrt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19776.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Márk [Lajos]: Téli tárlat. Bolond Istók képes kalauza az 1892-93-iki képzőművészeti kiállitásról. Számos és számtalan képpel illusztrálta - - . (Bp., 1893, Franklin-Társulat), 32 p. A füzet első része a kiállító művészekről, a második a kiállított képekről készült karikatúrákat tartalmazza. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, szétvált borítóval és fűzéssel, tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel (Achátz Imre). Ritka!
19777.

Márk [Lajos]: Téli tárlat. Bolond Istók képes kalauza az 1892-93-iki képzőművészeti kiállitásról. Számos és számtalan képpel illusztrálta - - . (Bp., 1893, Franklin-Társulat), 32 p. A füzet első része a kiállító művészekről, a második a kiállított képekről készült karikatúrákat tartalmazza. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, szétvált borítóval és fűzésse...

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat évkönyve az 1928. évre. A rendes tagok 1928. évi tagilletménye. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, VII+(1)+208 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, a lapok egy részén kisebb lapszéli ázásnyommal
19778.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft