Szalay Zoltán: Arcok, szemek, mozdulatok. - - képei. Bp., 1999., Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben. Szalay Zoltán (1935- 2017) Táncsics Mihály-díjas fotóriporter, a Magyar Sajtófotó Pályázat és Kiállítás szellemi atyja, kitalálója.
Ikvainé Sándor Ildikó - Sz. Tóth Judit: Évszámos tárgyak Pest megye népművészetében. PMMI kiadványai - Kiállítási katalógusok 6. Szentendre, 2003, Pest Megye Múzeumok Igazgatósága. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Orbán Balázs összes fényképe Székelyföldről. Szerk. és a bibliográfiát összeállította: Kolta Magdolna. Erdélyi Lajos bevezető tanulmányával. A magyar fotográfia történetéből 3. Bp., 1993., Magyar Fotográfiai Múzeum-Balassi Kiadó. Rendkívül gazdag, izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal.
cca 1910 Martin Gross Antiquitäten Frankfurt A. Main. Német nyelvű prospektus, benne bútorokról és más lakberendezési tárgyakról készült fekete-fehér fotókkal. Kiadói zsinórfűzött papírkötés, szakadt kissé foltos borítóval, 8 sztl. lev.
Márk [Lajos]: Téli tárlat. Bolond Istók képes kalauza az 1892-93-iki képzőművészeti kiállitásról. Számos és számtalan képpel illusztrálta - - . (Bp., 1893, Franklin-Társulat), 32 p. A füzet első része a kiállító művészekről, a második a kiállított képekről készült karikatúrákat tartalmazza. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, szétvált borítóval és fűzésse...
Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat évkönyve az 1928. évre. A rendes tagok 1928. évi tagilletménye. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, VII+(1)+208 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, a lapok egy részén kisebb lapszéli ázásnyommal