Fábián Sándor: Magyar art deco kerámiák. Válogatás a magyarországi kerámiaművészet magángyűjteményekben lévő 1900-1945 között alkotásaiból. Mester Tibor fotóival. Bp., 2006, (Pauker-ny.) Rendkívül gazdag, izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lakner László: Metamorphosis. Kiállítási katalógus. Bp., 2004., Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóval
Sam Havadtoy. A kötet anyagát összevál. és a kiadást gondozta: David Galloway. Milano, 2013, Mudima. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Havadtőy Sámuel/Sam Havadtoy (1952-) magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja.
Margaret Holland: Old Country Silver. Newton Abbot, 1971, David & Charles, kiadói egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált specifikus kiadvány, mely bevezet az ír, skót és walesi ezüsttárgyak gyűjtésébe.
2 db gyémánt kézikönyv: Renée Newman: Diamond Handbook. How to Look at Diamonds & Avoid Ripoffs. Los Angeles, 2005, International Jewelry Publications. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, a borító és a lapok sarkán kis folttal, szövegkiemelős jelölésekkel. + Marijan Dundek: Diamonds. London, 1999, Noble Gems. Kiadói papírkötés.