Könyvek: Jog

Tételek száma: 40

Dr. Bernolák Nándor: A büntető törvények és a büntető novella. A hatályban lévő büntető törvények teljes gyűjteménye. Összeáll. s jegyzetekkel, utalásokkal és magyarázatokkal ellátta: - - . Átnézte s az előszót és a bevezetést írta: Dr. Balogh Jenő. Bp., 1908, Grill Károly, XXXVIII+636 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon kisebb szakadással, az előzéklapon tulajdonosi bejegyzéssel.
19272.

Dr. Bernolák Nándor: A büntető törvények és a büntető novella. A hatályban lévő büntető törvények teljes gyűjteménye. Összeáll. s jegyzetekkel, utalásokkal és magyarázatokkal ellátta: - - . Átnézte s az előszót és a bevezetést írta: Dr. Balogh Jenő. Bp., 1908, Grill Károly, XXXVIII+636 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon kisebb szakadással, az előzéklapon tulajdonosi be...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Dr. Angyal Pál: A magyar büntetőjog kézikönyve. 20.A honvédelmi törvényben és novellájában meghatározott bűncselekmények. Bp., 1942. Attila nyomda. 178p. Kiadói kissé gyűrött papírborítóval
19273.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Törvény (1907: XLV. tcz.) a gazda és gazdasági cseléd közti jogviszony szabályozásáról kiegészítve a vonatkozó törvényekkel. Bp., 1907, Athenaeum, 35 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval.
19274.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
A COVID-19 és a gazdasági jog. A koronavírus-járvány és a rendkívüli jogrend hatása a magyar gazdasági jogi szabályozásra. Szerk.: Bodzási Balázs és Csehi Zoltán. Bp., 2023, Magyar Jogász Egyesület. Kiadói papírkötés.
19275.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Dr. Huberth Gusztáv - Dr. Makra Lajos: Valuta-jogszabályok gyűjteménye. Bp., 1933, Tisza Testvérek, sérült kiadói papírkötés.
19276.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Ferdinandy Gejza: A rendi elemek a magyar alkotmányban. (DEDIKÁLT). Értekezések a társadalmi tudományok köréből XIII. köt. 9. sz. Szerk.: Dr. Pauer Imre. Bp., 1907, MTA (Athenaeum-ny.), 96+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal. A szerző, hidasnémeti Ferdinandy Gejza (1864-1924) jogtudós, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.
19277.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Ferdinandy Gyula: Közjogi problémák. Tanulmány. Bp., 1937, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat, 119+(1) p. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb sérüléssel, egyébként jó állapotban, ceruzás aláhúzásokkal, a borítón "Tiszteletpéldány" felirattal.
19278.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Esterházy Sándor: Székfoglaló beszéd. A Kassai Kir. Állami Jogakadémia 1906-7. tanévi megnyitó ünnepélyén, 1906. évi szeptember 23-án. Kassa, 1906, "Felsőmagyarország" Politikai Napilap, 33 p. Kiadói papírkötés.    Esterházy Sándor (1863-1907) jogtanár, jogi író, a kassai Jogakadémia igazgatója.
19279.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Code de commerce. Párizs, 1810, L'Imprimerie Impériale, 264 p. Francia nyelven. Korabeli bőrkötésben. sérült gerinccel, kopott borítóval.
19280.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
13
19281.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
19282.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
1950 A Budapesti Ügyvédi Kamara tagjainak, a helyettes ügyvédeknek és ügyvédjelölteknek névsora az 1950. évben. Bp., 1950, Budapesti Ügyvédi Kamara. Kiadói papírkötés.
19283.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft