Rákosi Viktor: Bobby és Csiba. Két kutya története. Zádor István rajzaival. Bp., [1928], Révai, 142+(2) p. Második kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, néhány lap foltos, a képmellékletek hiányoznak.
Babay József: Mi, huszonketten... Diákregény. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1932, Singer és Wolfner, 216 p.+ 16 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, erősen sérült kiadói papír védőborítóban, egy sérült és egy kijáró lappal
Bibó Lajos: Mindhalálig. Regény fiatal leányok számára. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1933], Singer és Wolfner, 63 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül a lapok jó állapotban.
Bihari gyermekmondókák. Szerk.: Faragó József és Fábián Imre. Bukarest, 1982, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
Gyermektáncok II. Néptáncgyakorlatok, játékfűzések, néptáncok, történelmi társastáncok az úttörő- és az általános iskolai táncszakkörök részére. Szerk.: Sz. Szentpál Mária. Bp., 1961, Tankönyvkiadó, 354+(2) p. Kiadói papírkötés, erősebben sérült, foltos borítóval, a címlapon kisebb szakadással, helyenként lapszéli foltokkal. Megjelent 2500 példányban.
Benedek Elek: A vitéz szabólegény. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Petrolay Margit - Trencsényi W[aldapfel] Imre: Mit üzen a fülemüle? Mesék a világ minden tájáról. Szántó Piroska rajzaival. Bp., é.n. (cca 1940), Új Idők (Singer és Wolfner), 120+(4) p. Kiadói félvászon-kötés, sérült borítóval, az utolsó lap sérült. Ritka!
2 db ifjúsági lányregény: Szegedy Lea Márta: Ági. Bp., é.n., Tolnai, 128 p. Egyetlen kiadás. A borítón és a belső kötéstáblákon K. Sávely Dezső illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, pótolt gerinccel, kissé kopottas borítóval, néhány kissé sérült ill. kijáró lappal. + Pásztor Árpád: Princesz. Történet egy babagyárból. Vértes Marcell rajzaival. Bp., 1919, Athenaeum, 109+(3) p. Első kiadás. Kiadó...
[Bürger, Gottfried August]: Münchhausen, az igazmondó német báró csodálatos kalandjai. Ford.: Gaal Mózes. Bp., [1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 152 p. Első kiadás. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, pótolt gerinccel, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.