Mátyus István: Ó és Új Diaetetica, az az: Az életnek és egészségnek fenn-tartására és gyámolgatására, Istentől adattatott nevezetesebb Természeti Eszközöknek a szerint való elé-számlálása, a' mint azokra reá kaptak, és eleitől fogva mind ez ideig magok károkra vagy hasznokra vélek éltek az emberek. Mellyben hat darabokra intézve a maga elébbi Diaeteticájának első darabját bővebben ki-magyarázta; é...
Greguss Gyula: - - összegyűjtött értekezései. Emlékbeszéddel Greguss Ágosttól. A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XI. (jutalom-)kötete. Bp., 1876, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), 1 t. (szerző fényképe, Klösz Gy. felvétele)+ XXX+(2)+376 p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, kopott, foltos borítóval, kissé sérült, fakó gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
A Népegészségi Országos Nagygyűlés munkálatai. Budapest, 1917. évi október hó 25-28. Sajtó alá rendezték: Fenyvessy Béla és Madzsar József. Bp., 1918, Eggenberger-féle könyvkereskedés (Franklin-ny.), VIII+557 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, a könyvtest több részre vált, a hátsó borító hiányzik. Ritka!
Dr. Felix János: Magyarország faopáljai palaeophytologiai tekintetben. Közli magyar nyelven: Dr. Staub Móricz. A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve VII. köt. 1 füzet. Bp., 1884, Légrády-ny., 42 p.+ 4 (litográfiák) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, részben felvágatlan lapokkal.
Reichenhaller Kálmán Kémia és mineralógia I. Bp., 1913, Pallas, IV+107 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, és bejegyzésekkel.
C. Capellmann: Pastoral-Medizin. Paderborn, 1914, Bonifacius. 17., átdolgozott és bővített kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, címlapon intézményi bélyegzővel.