Könyvek: Történelem

Tételek száma: 215

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói dekoratív, aranyozott és ezüstözött, harántalakú egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a gerincen kis foltokkal, némi kopással, túlnyomórészt jó állapotban.
19302.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,79
42,86
Kincsestár sorozat 12 kötete. Közte: Gogolák Lajos: Csehszlovákia, Czettler Jenő: Agrárpolitika, Révész Imre: A reformáció, Szabó Vendel: A pápaság, Bartucz Lajos: Mikép fedezte fel az ember önmagát.? Kis Anthropológia., Lukács Károly: Balaton, Nyírő Gyula: Psychoanalysis, Glatz Károly: Velence multja és művészete, Sík Sándor: A cserkészet, Mendöl Tibor: Táj és ember. Az emberföldrajz áttekintése, Lassovszky Károly: Világrendszerek. Bp.,1929-1935,Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötések, az egyik elvált a borítótól, de a többi alapvetően jó állapotban.
19303.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,14
12,00
19304.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
34,29
Kisari Balla György: Száz várrajz Württembergben. Hundert Festungspläne in Württemberg. DEDIKÁLT! Bp., 1998, Szerzői. Magyar és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (067./500) és a szerző, Kisari Balla György (1932-) térképész által DEDIKÁLT példány!
19305.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
34,29
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Báró Dániel Ernőné. Főszerk.: Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus-ny., 176 p.+ 16 (hártyapapírral védett képek) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett kék egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
19306.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
19307.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
19309.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
19310.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Thallóczy Lajos: Oroszország és hazánk. Bp., 1884, Athenaeum, VI+2+276 [helyesen: 268] p. + 1 (kihajtható panorámakép) t. + 2 (grafikonok) t. Dörre Tivadar fekete-fehér illusztrációival. Kiadói papírkötés, gerincen címkékkel és régi intézményi bélyegzésekkel.
19311.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
19312.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Thallóczy Lajos: Jajcza (bánság, vár és város) története 1450-1527. Bp., 1915, Hornyánszky Viktor, 360 p.+1 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos gerinccel, régi bélyegzésekkel. Egy tábla és a térkép tábla hiányzik.(?) Felvágatlan lapokkal.
19313.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Erdélyi országgyűlési emlékek. Történelmi bevezetésekkel. Huszadik kötet (1688-1961.) A M. Tud. Akadémia Történelmi Bizottsága megbízásából. Szerk.: Szilágyi Sándor. Monumenta Comitialia Regni Transsylvaniae. Bp., 1897., MTA, (Athenaeum-ny.), 4+480 p. Kiadói papírkötés, szétvált fűzéssel, hátsó borító nélkül
19314.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft