Könyvek: Történelem

Tételek száma: 215

Cantu Caesar: Világtörténelem. X. köt. Bp., 1864, Szent-István-Társulat,(Eger, Érseki Lyceum-ny.), 2+III+1+434 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel, a gerincen címkével.
19339.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Villani Lajos, báró: Machiavelli és a nemzeti politika.  A szerző, Villani Lajos (1889-1948) diplomata, író, a külügyminisztérium kulturális ügyosztályának vezetője (1891-1948) által Prahács Margit (1893-1974) zenetörténész, zeneesztéta részére DEDIKÁLT példány. Külügyi Könyvtár I. Bp., 1939., Magyar Külügyi Társaság, 1 t. +46 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, foltos lapokkal.
19340.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
19341.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Szabó István: Tanulmányok a magyar parasztság történetéből. Teleki Pál Tudományos Intézet II. Bp., 1948, Teleki Pál Tudományos Intézet. Kiadói papírkötés, szakadozott, foltos kiadói papír védőborítóban, de belül jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
19342.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Haas Zsigmond: Turgot. I. rész: Turgot élete. Losonc,1910,Kármán Zsigmond, 135+1 p. Kiadói papírkötés.   Anne Robert Jacques Turgot, L'Aulne bárója (1727-1781) francia államférfi és közgazdász, XVI. Lajos francia király minisztere.
19343.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Járomi József: Vihar a városban. A forradalom és szabadságharc napjai Jászberényben 1956-ban. Jászberény, 1995, Politikai Foglyok Országos Szövetsége - '56-os Szövetség Jászsági Szervezete. Fekete-fehér illusztrációkkal, rajtuk korabeli dokumentumok fakszimiléivel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.   A Jászberényi 56-os Szövetség Szervezete, Czigány István elnök autográf ajándékozási soraival, "Dr. Orosz István úrnak az 1956-os forradalom és szabadságharc jeles alakjának, őszinte nagyrabecsüléssel és tisztelettel. Jászberény, 1998. júni. 6."
19344.

Járomi József: Vihar a városban. A forradalom és szabadságharc napjai Jászberényben 1956-ban. Jászberény, 1995, Politikai Foglyok Országos Szövetsége - '56-os Szövetség Jászsági Szervezete. Fekete-fehér illusztrációkkal, rajtuk korabeli dokumentumok fakszimiléivel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A Jászberényi 56-os Szövetség Szervezete, Czigány István elnök autográf ajándékozási sora...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
A magyar korona országainak 1894. évi árúforgalma. Magyar Statisztikai Közlemények Új folyam. X. köt. Bp., 1895, Athenaeum,4+54+149 p. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen címkenyomokkal, a címlapon és elülső szennylapon bejegyzéssel, kopott, foltos borítóval.
19345.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., [1912], Pesti Napló (Hornyánszky-ny.), 160 p + 12 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19346.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Paulsen Péter: Magyarországi viking leletek az észak- és nyugateurópai kultúrtörténet megvilágitásában. Archaeologia Hungarica XII. Bp., 1933, Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Osztálya (Karcag, Kertész József-ny.), 58+(4) p.+ XIV (fekete-fehér fotók) t. Magyar és német nyelven. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
19347.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
19348.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Dr. Thim József: A magyarországi 1848-49-iki szerb fölkelés története. I. köt. Írta és kiadta: - - . Magyarország újabbkori történetének forrásai. Iratok a nemzetiségi kérdés történetéhez. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat,VI + 521 + (2) p.Kiadói papírkötésben
19349.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
16
Hrenkó Pál: Térképészettörténeti kutatásunk helyzetképe. (Az 1981. szept. 30-i előadás kibővített anyag.) A szerző, Hrenkó Pál (1928-2001) térképész alezredes által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek, könyvgyűjtőnek, könyvszakértőnek DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1982., Magyar Tájékozódási Futó Szövetség - TIT Természettudományi Stúdió Térképbarátok Köre, 42 p. Kiadói papírkötés.
19350.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft