Könyvek: Történelem

Tételek száma: 215

Rugonfalvi Kiss István, Dr.: Az egyházi rend közjogi helyzete Erdélyben és Bethlen Gábor armalisa. Debrecen, 1936. 283-301p. Különlenyomat papírborítóval
19387.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Kéziratos források az Országos Széchényi Könyvtárban 1789-1867. Országos Széchényi Könyvtár Kiadványai XXIV. Bp.,1950, OSZK, VIII+252 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papírborítékban
19388.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,90
7,43
19389.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
19390.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Kulcsár Adorján: Olvasóközönségünk 1800 táján. Bp., 1943. 85 + p . Kiadói papírborítóban Ritka
19391.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,90
7,43
Marx,[Karl] - Engels,[Friedrich]: A kommunista kiáltvány. Közzététetett 1848 februárjában. [Bp.],1959, Kossuth - Magyar Helikon. MSZMP VII. kongresszusának tiszteletére kiadott példány. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány. Számozott (601./3500) példány.
19392.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Daxer György: A külföldi iskolalátogatás hatása a hazai protestáns nevelésügy fejlődésére kapcsolatban a hazai prot. gimnáziumok történetével. (1520-1790.) Békéscsaba, 1909, Békésmegyei Függetlenségi Könyvnyomda, 98 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
19393.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
A tízhónapos tragédia. 1944. március 19.-1945. január 20. Első és második rész. Hogyan következett el 1944. március 19.? Mi történt Berchtesgadenben? A budapesti események a Szótjay kormány kinevezéséig. Bp., 1945, Gábor Áron. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19394.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Menekülés Magyarországra 1939-1989. Az évforduló boglárllei rendezvényei. Zalaegerszeg, 1989, Zalai-ny.,16 p. Magyar és lengyel nyelven. Kiadói papírkötés.
19395.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Karácsonyi János: Szent István király élete. Bp., 1904, Szent István Társulat, 125 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, foltos lapszélekkel.
19396.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Szentkláray Jenő: Újabb részletek a délmagyarországi török hódoltság történetéből. Értekezések a történeti tudományok köréből XXIV. kötet 9. szám. Bp., 1917., MTA, 30 p. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal, az utolsó 4 lap és a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal, kissé foltos borítóval és lapokkal.
19397.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86
Fekete Lajos: Török birtokrendszer a hódolt Magyarországon. Értekezések a történelmi tudományok köréből XXV. köt. 9. sz. Bp., 1940, MTA, 23 p. Kiadói papírkötés.
19398.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,65
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft