Tóth László: Verancsics Faustus csanádi püspök és emlékíratai V. Pál pápához a magyar katolikus egyház állapotáról. A szerző, Tóth László (1895-1958) történész által tanítványának, Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek, könyvgyűjtőnek, könyvszakértőnek DEDIKÁLT példány. hn., 1933, Szerzői, 59 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Beöthy Ákos: A magyar államiság fejlődése, küzdelmei II-III. könyv 599 p. Politikai tanulmány. Bp., é.n, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Korabeli félvászon kötés
Jancsó Benedek: A román nemzetiségi törekvések története és jelenlegi állapota. II. kötet Budapest, 1899. Lampel Róbert (Wodianer F. ny.) 800 p. Félvászon kötésben
Francesco Nitti 2 műve : Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas, 1 t.+227 p. Első kiadás. Nincs Béke Európában. Bp., 1922 Pallas Kiadói papírkötésben
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1. jelzetű kódex facsimile kiadás. Kiadói egészbőr kötésben, réz veretekkel
Országgyűlési emlékkönyv 1866. V. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 257-320 p. + 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel, közte Jókai Mórral. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, szétvált kötéssel, foltos, kij...
Országgyűlési emlékkönyv 1867. IX. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, 521-584 p. + 9 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, a hátsó borító sérült, hiányos, foltos, a táblák egy...
Országgyűlési emlékkönyv 1866. VI. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 321-384 p. + 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, foltos borítóval és lapokkal, az utolsó lap...
Országgyűlési emlékkönyv 1866. VII. füzet. Falk Miksa, Horváth Boldizsár, Jókai Mór, Kriza János, Pálffy Albert, Pákh Albert, Salamon Ferenc, Tóth Lőrincz, Urházy György s. t. közreműködésével. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv, 387-448 p.+ 8 t. A táblákon ismert személyekkel, a kor neves közéleti személyiségeivel. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, a táblák k...