Edward Shepherd Creasy: The rise and progress of the English constitution. London, 1874, Richard Bentley & Son. Angol nyelven. 12. kiadás. 400p. Korabeli aranyozott, bordázott egészbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinccel és borítóval, kissé foltos előzéklapokon Ex libris The Folio Society és korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel.
Aczél Tamás - Méray Tibor: Tisztító vihar. I.-II. kötet. Bp., 1986, AB @ Áramlat Független Kiadó. Készült az Újváry "Griff" kaidás alapján. Szamizdat kiadás.. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, II. kötet borítója kissé foltos.
Historikus. A magyar klerus törekvései a multban és a jelenben . Budapest 1893. Singer is Wolfner 80 p. Fűzve, Korabeli aranyozott vászonkötésben. Fűzésnél szétvált, gerinc kopott. Árverésen még nem szerepelt!
1939 Az 1919. évi június hó 10-ére összehívott országgyűlés képviselőházának bizottságai a második, harmadik, ötödik ülésszakban 3 db. 1939-43. hivatalos kiadás. papírkötésben
Hunya István - Farkas Ottó - Tolnai István: A magyar földmunkásság életéről, harcairól. Bp., 1960, Mezőgazdasági és Erdészeti Dolgozók Szakszervezete. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány kissé foltos lappal. Megjelent 5120 példányban.
Emlékkönyv Károlyi Árpád születése nyolcvanadik fordulójának ünnepére 1933 október 7. Bp., 1933., Sárkány-ny..1 t. + 590+2 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos lapokkal.
Károlyi Árpád (1853-1940) 1875 és 1933 között Ausztriában élő és tevékenykedő magyar történész, levéltáros.
Tábori Kornél: Titkosrendőrség és Kamarilla. Akták - adatok a bécsi titkos udvari és rendőrségi levéltárból. Marczali Henrik bevezetőjével. Bp., 1921, Athenaeum, 288 p. Szövegközi és egészoldalas reprodukciókkal. Kiadói papírkötés, erősebben sérült állapotban, a borítón és a címlapon ázásnyommal, az elülső és hátsó borító, ill. a lapok egy része elvált a fűzéstől.