https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 191

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Bátorfi Lajos: Adatok Zalamegye történetéhez I. köt. II-III.,IV (hiányos),V-VI. füzet +II-IV. köt. Szerk. s kiadja - - a Zalai Közlöny szerkesztője. Nagy-Kanizsán, 1876-1877., Wajdits József, 2+67-224+231-382+2 p.; 381+3 p.;384+3 p.381+3 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomásos egészvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az I. kötet hiányos az I. kötet I. füzete hiányzik (1-62 p.), és a IV. füzete hiányos (225-230 p.), a tartalomjegyzékekben és néhány lapon bejelölésekkel, aláhúzásokkal, névbejegyzésekkel.
19000.

Bátorfi Lajos: Adatok Zalamegye történetéhez I. köt. II-III.,IV (hiányos),V-VI. füzet +II-IV. köt. Szerk. s kiadja - - a "Zalai Közlöny" szerkesztője. Nagy-Kanizsán, 1876-1877., Wajdits József, 2+67-224+231-382+2 p.; 381+3 p.;384+3 p.381+3 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomásos egészvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az I. kötet hiányos az I. kötet I. füzete hiányzik (1-62 p.), és a IV. füzete hiányos (225-230 p.), a tartalomjegyzékekben és néhány lapon bejelölésekkel, aláhúzásokkal, névbejegyzésekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
132,63
EUR
,
142,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1929], Franklin-Társulat, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, apró kopásnyomokkal.
19001.

Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1929], Franklin-Társulat, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, apró kopásnyomokkal.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
EUR
,
85,71
USD
Ajánlatok száma:
13
Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, névbélyegzéssel és névbejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, egy lapon szakadással, a 2 térkép hiányzik!
19002.

Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, névbélyegzéssel és névbejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, egy lapon szakadással, a 2 térkép hiányzik!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
5
Julius Jung: Zur Geschichte der Pässe Siebenbürgens. Innsbruck, 1892, Verlag der Wagnerschen Universitätss-Buchhandlung, 31 p. Német nyelven. Az elülső borítón: Szerzőtől bejegyzéssel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, 3 kijáró lappal, néhány bejelöléssel.
19003.

Julius Jung: Zur Geschichte der Pässe Siebenbürgens. Innsbruck, 1892, Verlag der Wagner'schen Universitätss-Buchhandlung, 31 p. Német nyelven. Az elülső borítón: "Szerzőtől" bejegyzéssel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, 3 kijáró lappal, néhány bejelöléssel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
EUR
,
14,29
USD
Ajánlatok száma:
0
Karcsú Antal Arzén: Vácz város története I-IX. köt. [4 kötetben.] hn., [2018], nyn. Az 1880-1888-as kiadás reprint kiadás! Kiadói kartonált papírkötések.
19004.

Karcsú Antal Arzén: Vácz város története I-IX. köt. [4 kötetben.] hn., [2018], nyn. Az 1880-1888-as kiadás reprint kiadás! Kiadói kartonált papírkötések.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
EUR
,
28,57
USD
Ajánlatok száma:
3
Schweiger-Lerchenfeld, Amand Frhr. v.: Die Donau als Völkerweg, Schiffahrtsstraße und Reiseroute. Bécs-Pest-Lipcse, 1896, A. Hartlebens. Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.
19005.

Schweiger-Lerchenfeld, Amand Frhr. v.: Die Donau als Völkerweg, Schiffahrtsstraße und Reiseroute. Bécs-Pest-Lipcse, 1896, A. Hartleben's. Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
EUR
,
28,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka!   A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional Mihai Eminescu Oradea.)
19006.

Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka! A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional "Mihai Eminescu" Oradea.)

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
EUR
,
22,86
USD
Ajánlatok száma:
0
A nagybányai reformált egyház történetre és 1896 évi állapota. Nagybánya, 1902. Molnár MIhály 23p. Kiadói, enyhé sérült papírborítóval
19007.

A nagybányai reformált egyház történetre és 1896 évi állapota. Nagybánya, 1902. Molnár MIhály 23p. Kiadói, enyhé sérült papírborítóval

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Gálfalvi György utószavával. Bukarest, 1983, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.   + Benne Jakabos Ödön (1940-1979) Kőrösi Csoma Sándor sírjánál készült fotójával, a hátoldalán Jakabos Ödön ajándékozási soraival Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére, 9x14 cm.   Jakabos Ödön (1940-1979) erdélyi magyar író, utazó.
19008.

Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Gálfalvi György utószavával. Bukarest, 1983, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Benne Jakabos Ödön (1940-1979) Kőrösi Csoma Sándor sírjánál készült fotójával, a hátoldalán Jakabos Ödön ajándékozási soraival Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére, 9x14 cm. Jakabos Ödön (1940-1979) erdélyi magyar író, utazó.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
EUR
,
28,57
USD
Ajánlatok száma:
1
Gróf Széchenyi István keleti utazásai. Szekfű Gyula előszavával. Franklin Társulat, sérült kiadói papírkötés sérült kiadói papír védőborítóval.
19009.

Gróf Széchenyi István keleti utazásai. Szekfű Gyula előszavával. Franklin Társulat, sérült kiadói papírkötés sérült kiadói papír védőborítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,57
EUR
,
20,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. Ortutay Gyula előszavával. Összeáll.: Genthon István. Magyarország Műemléki Topográfiája I. kötet. 1. rész. (Unicus!) Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága (Egyetemi Nyomda), VII+(1)+387+(5) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel, részben kissé fakó borítóval, egyébként jó állapotban. Ritka!
19010.

Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. Ortutay Gyula előszavával. Összeáll.: Genthon István. Magyarország Műemléki Topográfiája I. kötet. 1. rész. (Unicus!) Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága (Egyetemi Nyomda), VII+(1)+387+(5) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel, részben kissé fakó borítóval, egyébként jó állapotban. Ritka!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
EUR
,
22,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Dr. Laczkó István: Borsod-Abaúj-Zemplén megye szőlőtermelésének monográfiája. (Miskolc, 1964, Borsod megyei Nyomdaipari Vállalat), 80 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón apró foltokkal. Megjelent 1200 példányban.
19011.

Dr. Laczkó István: Borsod-Abaúj-Zemplén megye szőlőtermelésének monográfiája. (Miskolc, 1964, Borsod megyei Nyomdaipari Vállalat), 80 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón apró foltokkal. Megjelent 1200 példányban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,02
EUR
,
9,71
USD
Ajánlatok száma:
1

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz