Granasztói György: A városi élet keretei a feudális kori Magyarországon. Kassa társadalma a 16. század derekán. Korall Társadalomtörténeti Monográfiák 2. Bp., 2012, Korall. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Csetri Elek - Imreh István: Erdély változó társadalma 1767-1821. Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói papírkötés. + Mikó Imre: Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. december 1-től 1940. augusztus 30-ig. H.n., 1988, Optimum. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Roald Amundsen - Lincoln Ellsworth: Az Északi sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte: Dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926, Pantheon, 272 p.+ 60 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Radisics Milán: Magyar szürke. A puszta vándorainak képes krónikája. Bp., 2008, Geographia Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos. A szerző által DEDIKÁLT példány.