Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 191

Kiss Elemér (szerk.): Alsódunántul mezőgazdasága és az Alsódunántúli Mezőgazdasági Kamara területéhez tartozó Baranya-, Somogy-, Tolna-, Zalavármegyék és Pécs TH. város mezőgazdasági cím- és névjegyzéke 1-3. kötet. Kaposvár, 1935. Szerzői. 336 + 644+388p. Kiadói papírborítóval
19012.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Fekete Árpád - Józsa András - Szőke András - Zepeczaner Jenő: Szováta 1587-1989., Haáz Rezső Kulturális Egyesület Múzeumi Füzetek 15. Székelyudvarhely, 1998., Haáz Rezső Kulturális Egyesület. Fekete - fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19013.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
A. R. Hope Moncrieff: Bonnie Scotland. Painted by Sutton Palmer Described by - -. London, 1912, Black London, XI+255 p.+74 (feliratozott hártyapapírral védett színes egészoldalas képtáblák Skóciáról) t. Angol nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, apró kopásnyomokkal, benne 1914-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
19014.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,73
13,71
Karl Baedeker: Paris und Umgebung. Handbuch für Reisende. Lipcse, 1931, Karl Baedeker, 490+54 p. 20. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, Haranghy Jenőék könyve ex librissel és Haranghy Jenő festőművész névbejegyzésével és 1937-es datálással, számos kihajtható térképpel és alaprajzzal. Párizs útikönyv német nyelven. Jó állapotban. A tételhez tartozik egy az 1937-es világkiállítás nevével feliratozott párizsi metro vonalhálózat térkép / Paris tourist guide in German language, in good condition, with ex libris of famous Hungarian painter Jenő Haranghy and his name written in the book.
19015.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
23
19016.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Bedy Vince.A győri székeskáptalan törénete. Győr, 1939. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. 564p. Győregyházmegye mulotjából III. szám.Bedy Vince győri nagyprépost helytörténeti munkája Kiadói papírkötésben borító kissé elvált a ragasztásnál.
19017.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Marczinkó Ferenc: Bertrandon de la Brocquiére utazása Magyarországon át művelődéstörténeti szempontból (Művelődéstörténelmi Értekezések 34.) Bp., 1909. Löblovitz Zsigmond. IV, 2 sztl. lev. 61 p. Korabeli papírkötésben, az eredeti borító felhasználásával
19018.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
19019.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Bedy Vince.Győr katolikus vallásos életének multja.Győr, 1939. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. IV + 188 p. + 30 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás.Bedy Vince győri nagyprépost helytörténeti munkája Kiadói papírkötésben
19020.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
[Révhelyi Elemér]: A tatai piarista rendház és múzeuma. A Tatai Piarista Öregdiákok Szövetsége kiadványai 1. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 58+2 p.+XXXI t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
19021.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Orbán Balázs: A Székelyföld. Válogatás. Szerk.: Katona Tamás. Kósa László utószavával. A könyvet sajtó alá rendező Péterfy László által DEDIKÁLT példány! Pro Memoria. Bp., 1982, Európa. Kiadói papírkötés.
19022.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Breznay Imre: Eger multjából. I. kötet. Előszóval ellátta: Szmrecsányi Miklós. Eger, 1926, Egri Nyomda Rt., Átkötött egészvászon-kötésben, néhány kissé sérült lappal, ex librissel.
19023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft