Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 191

Kitelepítettek és hazatérők. (A dunabogdányi svábok kálváriája.) Emlékkönyv a dunabogdányi svábok kitelepítésének 50. évfordulójára. Dunabogdány, 1947. Szerk. és a riportokat készítette Bonifert Mária. Dunabogdány, én., Dubabogdányi Polgármesteri Hivatal. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19024.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Bánáti Miklós: Ujabb adalékok Császártöltés történetéhez. Császártöltés, 1981, Császártöltés Községi Tanács. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 1200 példányban.
19025.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1904/5. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1905, Pátria, 164+4 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borítóval.   A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.
19026.

A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1904/5. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1905, "Pátria", 164+4 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borítóval. A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1905/6. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1906, Pátria, 153+3 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, a borítón apró szakadással, a gerincen hiánnyal.   A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.
19027.

A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1905/6. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1906, "Pátria", 153+3 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, a borítón apró szakadással, a gerincen hiánnyal. A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek egyik fő eszköze magyar óvodák, népkönyvtárak és iskolák alapítása és fenntartása volt elsősorban szláv területeken. Székhelye Nyitra volt. Az egyesület főtitkára Clair Vilmos (1858-1951) újságíró, párbajszakértő; az egyik legismertebb magyar párbajkódex szerzője volt.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
A Duna. H.n., é.n., Magyar Királyi Folyam - és Tengerhajózási Részvénytársaság. Kiadói papírkötésben, térképpel, sérült borító, kopottas állapotban.
19028.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
A Duna Passautól a Fekete tengerig. Bp., 1917, Első Cs. és Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
19029.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Mózes Imre: Borsodmegye földrajza. Vezérkönyv a népiskolák III-ik osztálya számára. Miskolcz, 1922, Ferenczi B., 39 p. Hetedik kiadás. Papírkötésben.
19030.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14
Üdvözlet nagy tisztelendő s tudós Kutserik Sándor kegyesrendi áldozás, főgymnasiumi rendes tanárnak, a hazai tanügy és nevelés bajnokának félszázados jubileuma alkalmával 1878. évi június hó 30-án a Kecskeméti M. Kir. Állami Főreáltanoda tanár-kara részéről. Kecskemét, 1878, Tóth László, 15 p. Kiadói papírkötés, a borítón bélyegzésekkel.  Ma: kecskeméti Katona József Gimnázium.   Kucserik/Kutserik Sándor (1804-1895) piarista áldozópap és igazgató-tanár.
19031.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
19032.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
19033.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VI. kötet: Karinthia és Krajna. Bp., 1891, M. Kir. Államnyomda, X+512 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kis kopással a gerincen, néhány foltos lappal
19034.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Bánhidi Antal (1902-1994): A gerle 13 útja. - - útinaplója. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerince kopott
19035.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft