Die Seebäder Italiens. (Róma, 1934), E.N.I.T., 259 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, laza, részben szétváló fűzéssel.
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott kissé szakadozott borítóval. Volt könyvtári példány.
Baedeker, Karl: Tirol. Vorarlberg - Etschland. Westliche Teile von Salzburg und von Kärnten. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1929, Karl Baedeker, LVI+556 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
Egri György: Apróságok az egri várból. Bp.,én.,Singer és Wolfner,(Fráter és Társa-ny.), 48 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, a gerincen címkenyomokkal.
cca 1920 Vereinigte Münchener Fremden-Rundfahrten. Motor- und Pferdewagen-Betrieb. Német nyelvű turisztikai prospektus. München, Dr. Wild'sche Buchdruckerei, 26 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, hátsó borító foltos.
Ifj. Tildy Zoltán: Fehértó. A szerző fotóival. Bp., [1951], Országos Természetvédelmi Tanács, 75 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopott borítóval.