Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 191

Tokaj városkép és műemléki vizsgálata. Kézirat gyanánt. Bp., 1951., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+3+1+2+7+1+6+3+1+6+4 p. Kiadói papírkötés. + Dr. Hoffer András: Tokaj. DEDIKÁLT! hn.,én., nyn.,8 p.
19074.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
1974 Komárom Megyei Honismereti Füzetek 1974. 1. szám. [Tatabánya,] 1974., Komárom megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 750 példányban.
19075.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Dr. Boros Edit: Beszélő nevek a Káli-medencében. Helytörténeti Füzetek 1. Veszprém, 1986, Eötvös Károly Megyei Könyvtár, 15+(1) p. Kiadói papírkötés. Megjelent 70 példányban.
19076.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
3 darab Erdélyről szóló könyv, 2 darab útikönyv + Szeretőm, földem, Erdély. Jó állapotban
19077.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Séta bölcsőhelyem körül. Erdélyi képeskönyv. Szerk.: Kovács László. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól. Benne Asztalos István, Kacsó Sándor, Karácsony Benő, Kemény János, Kós Károly Kovács László, Maksay Albert, Molter Károly, Reményik Sándor, Tamási Áron, Tompa László, Wass Albert írásaival. Bp.,(1940),Révai, 198+17 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, vaknyomásos, kartonált papírkötésben, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
19078.

Séta bölcsőhelyem körül. Erdélyi képeskönyv. Szerk.: Kovács László. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól. Benne Asztalos István, Kacsó Sándor, Karácsony Benő, Kemény János, Kós Károly Kovács László, Maksay Albert, Molter Károly, Reményik Sándor, Tamási Áron, Tompa László, Wass Albert írásaival. Bp.,(1940),Révai, 198+17 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Dr. Rell Lajos: A Békéscsabai Múzeum. Története, épületének és gyűjteményének leírása. 1914, Békéscsaba, Békéscsabai Múzeum-Egyesület, kiadó sérült papírkötés, széteső állapotban.
19079.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. Gárdonyi Albert (1874-1946) főlevéltáros, történész, 1914 és 1935 között a Fővárosi Levéltár vezetőjének ajándékozási soraival lánya, Csapodiné Gárdonyi Klára (1911-1993) irodalomtörténész részére. Bp., 1935, MTA. Kiadói papírkötésben, sérült és hiányos gerinccel, széteső állapotban, több lapon ceruzás jegyzetekkel.
19080.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Jakó Zsigmond-Juhász István: Nagyenyedi diákok. 1662-1848. Az egyik szerző, Jakó Zsigmond (1916-2008) történész által DEDIKÁLT! Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói papírkötés. Benne könyvjelzővel, fülszöveggel a könyvről.
19081.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
cca 1940 Székely Géza: Csík vármegye. Csíkszereda,én., Csíkvármegyei Idegenforgalmi Bizottság, 14 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal. Idegenforgalmi prospektus. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a füzet részben elvált a borítótól.
19082.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
1933 Fördös László: Mária Terézia urbariuma és Kecskemét. Különlenyomat. Kecskemét, 1933, Petőfi-ny., borító nélkül, 20 p. Ritka! + 1957 Papp Ivánné: Adalékok az alföldi olvasókörök és népkönyvtárak történetéhez 1890-1914, különlenyomat, 283-300 p.
19083.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Dr. Wick Béla: A kassai Immaculata-szobor története. Kassa, 1928, "Szent Erzsébet"-ny., 1 t.+ 45+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
19084.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
1941 A Földgömb, a Magyar Földrajzi Társaság folyóirata, XII. évf. 1-8. és 10-12. sz. (Egy szám híján teljes évfolyam, a szeptemberi hiányzik). Bp., 1941, Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal, érdekes írásokkal. Egybekötve, félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, az első szám címlapja kissé sérült.
19085.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft