Tokaj városkép és műemléki vizsgálata. Kézirat gyanánt. Bp., 1951., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+3+1+2+7+1+6+3+1+6+4 p. Kiadói papírkötés. + Dr. Hoffer András: Tokaj. DEDIKÁLT! hn.,én., nyn.,8 p.
Dr. Boros Edit: Beszélő nevek a Káli-medencében. Helytörténeti Füzetek 1. Veszprém, 1986, Eötvös Károly Megyei Könyvtár, 15+(1) p. Kiadói papírkötés. Megjelent 70 példányban.
Séta bölcsőhelyem körül. Erdélyi képeskönyv. Szerk.: Kovács László. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól. Benne Asztalos István, Kacsó Sándor, Karácsony Benő, Kemény János, Kós Károly Kovács László, Maksay Albert, Molter Károly, Reményik Sándor, Tamási Áron, Tompa László, Wass Albert írásaival. Bp.,(1940),Révai, 198+17 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált...
Dr. Rell Lajos: A Békéscsabai Múzeum. Története, épületének és gyűjteményének leírása. 1914, Békéscsaba, Békéscsabai Múzeum-Egyesület, kiadó sérült papírkötés, széteső állapotban.
Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből 1780-1830. Gárdonyi Albert (1874-1946) főlevéltáros, történész, 1914 és 1935 között a Fővárosi Levéltár vezetőjének ajándékozási soraival lánya, Csapodiné Gárdonyi Klára (1911-1993) irodalomtörténész részére. Bp., 1935, MTA. Kiadói papírkötésben, sérült és hiányos gerinccel, széteső állapotban, több lapon ceruzás jegyzetekkel.
Jakó Zsigmond-Juhász István: Nagyenyedi diákok. 1662-1848. Az egyik szerző, Jakó Zsigmond (1916-2008) történész által DEDIKÁLT! Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói papírkötés. Benne könyvjelzővel, fülszöveggel a könyvről.
1933 Fördös László: Mária Terézia urbariuma és Kecskemét. Különlenyomat. Kecskemét, 1933, Petőfi-ny., borító nélkül, 20 p. Ritka! + 1957 Papp Ivánné: Adalékok az alföldi olvasókörök és népkönyvtárak történetéhez 1890-1914, különlenyomat, 283-300 p.
1941 A Földgömb, a Magyar Földrajzi Társaság folyóirata, XII. évf. 1-8. és 10-12. sz. (Egy szám híján teljes évfolyam, a szeptemberi hiányzik). Bp., 1941, Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal, érdekes írásokkal. Egybekötve, félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, az első szám címlapja kissé sérült.