A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1904/5. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1905, "Pátria", 164+4 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borítóval. A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék visszaszorítása volt. Ennek...
A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület évkönyve 1905/6. Szerk.: Clair Vilmos. Bp., 1906, "Pátria", 153+3 (korabeli reklámok) p. Kiadói papírkötés, a borítón apró szakadással, a gerincen hiánnyal. A Felvidéki Magyar Közművelődési Egyesület 1883-ban alakult kultúregyesület volt a Magyar Királyság északi területein, melynek egyik fő tevékenysége a magyarosodás elősegítése és pánszláv eszmék vis...
A Duna Passautól a Fekete tengerig. Bp., 1917, Első Cs. és Kir. Szab. Dunagőzhajózási Társaság. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
Üdvözlet nagy tisztelendő s tudós Kutserik Sándor kegyesrendi áldozás, főgymnasiumi rendes tanárnak, a hazai tanügy és nevelés bajnokának félszázados jubileuma alkalmával 1878. évi június hó 30-án a Kecskeméti M. Kir. Állami Főreáltanoda tanár-kara részéről. Kecskemét, 1878, Tóth László, 15 p. Kiadói papírkötés, a borítón bélyegzésekkel. Ma: kecskeméti Katona József Gimnázium. Kucserik/Kutserik...
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VI. kötet: Karinthia és Krajna. Bp., 1891, M. Kir. Államnyomda, X+512 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kis kopással a gerincen, néhány foltos lappal
Bánhidi Antal (1902-1994): A gerle 13 útja. - - útinaplója. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerince kopott