Gerhard Kroll: Jézus nyomában. Ford.: Dr. Diós István. Bp., 1985, Szent István Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hammerstein, Ludwig von: Betrachtungen für alle Tage des Kirchenjahres, mit besonderer Rücksicht auf religiöse Genossenschaften I-II. Freiburg, 1901, Herdersche Verlagsbuchhandlung. Harmadik, javított kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott, bordázott, díszes bőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, festett lapélekkel, címlapon intézményi bélyegzővel.
Die Bibel oder die ganze Heilige Schrift des alten und neuen Testaments, nach der deutschen Uebersetzung Dr. Martin Luthers. Berlin, 1865, Verlag der britischen und ausländischen Bibelgesellschaft. Német nyelven. Korabeli aranyozott, díszes, vaknyomásos könyvkötői egészbőr-kötésben (Bécs, M. Schlöps & Co.), kissé kopott gerinccel és borítóval, márványozott lapélekkel, néhány kevés lap kissé foltos, hátsó kötéstábla belseje foltos.
P. Dr. Rákos Balázs Raymund: Ugye, Atyafiak?! Isten szolgája. P. Kelemen Didák, O. F. M. Conv. élete (1683-1744.) Roma, 1975, Edizioni Agiographische. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Benne a szerző, Rákos Balázs Raymund (1911-1994) minorita szerzetes, író autográf képeslapjával, aláírásával Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth- és József Attila-díjas író, újságíró és politikus részére.
Emlékkönyv a magyar piarista rendtartomány háromszázéves jubileumára. Szerk.: Balanyi György, és Lantos Zoltán. Bp.,1943,Budapesti Piarista Diákszövetség,(Stephaneum-ny.), 430 p.+ 1 t. Kiadói papírkötés kissé foltos
Dr. Gálos László: Az egyház és a barbár népek. A keresztény egyház története III. köt. Bp., 1938, Pázmány Péter Irodalmi Társaság, 320 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel.
Huszár I(mre) Jeromos: P. Albach J[ózsef] Szaniszló O. F. M. (1795-1853.) Szeged, 1944., Ferences Tartományfőnökség,(Szeged Városi Nyomda), 91+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.