Könyvek: Vallás

Tételek száma: 94

Aranyszájú Szent János: A papi méltóságról. Ford.: Bölcsekei Lajos. Szeged, 1928,Hírlapkiadó, 164 p. Kiadói papírkötés.
20237.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Vegyes könyvtétel, 5 db:   Huttkay Lipót: A szellem egyéniségéről példában. Tanulmány. Eger, 1908, Érseki Lyceumi-ny. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos borítóval, rajta kis hiánnyal.;   Erdős József: Theológia az egyetemben. Dékáni beszéd. Debrecen, 1914, Hoffmann és Kronovitz, 11 p.;   Klasszikus kánonok. Összeáll. és magyarázó jegyzetekkel: Molnár Antal. Bp., 1961, Zeneműkiadó. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.;   Péterffy Gedeon: Biblikus tételek vázlatai. Kézirat gyanánt. hn., én.,Angolkisasszonyok Tanérképző Főiskolája, 32 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   Közi-Horváth József: Proletárok megváltása. XI. Pius pápa "Quadragesimo anno..." kezdetű körleveléről. Bp.,(1936),Actio Catholica Országos Elnöksége. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.;
20238.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Gerhard Kroll: Jézus nyomában. Ford.: Dr. Diós István. Bp., 1985, Szent István Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20239.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Hammerstein, Ludwig von: Betrachtungen für alle Tage des Kirchenjahres, mit besonderer Rücksicht auf religiöse Genossenschaften I-II. Freiburg, 1901, Herdersche Verlagsbuchhandlung. Harmadik, javított kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott, bordázott, díszes bőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, festett lapélekkel, címlapon intézményi bélyegzővel.
20240.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71
Die Bibel oder die ganze Heilige Schrift des alten und neuen Testaments, nach der deutschen Uebersetzung Dr. Martin Luthers. Berlin, 1865, Verlag der britischen und ausländischen Bibelgesellschaft. Német nyelven. Korabeli aranyozott, díszes, vaknyomásos könyvkötői egészbőr-kötésben (Bécs, M. Schlöps & Co.), kissé kopott gerinccel és borítóval, márványozott lapélekkel, néhány kevés lap kissé foltos, hátsó kötéstábla belseje foltos.
20241.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
P. Dr. Rákos Balázs Raymund: Ugye, Atyafiak?! Isten szolgája. P. Kelemen Didák, O. F. M. Conv. élete (1683-1744.) Roma, 1975, Edizioni Agiographische. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Benne a szerző, Rákos Balázs Raymund (1911-1994) minorita szerzetes, író autográf képeslapjával, aláírásával Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth- és József Attila-díjas író, újságíró és politikus részére.
20242.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Vegyes vallási témájú különlenyomat és nyomtatvány, 16 db.
20243.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Emlékkönyv a magyar piarista rendtartomány háromszázéves jubileumára. Szerk.: Balanyi György, és Lantos Zoltán. Bp.,1943,Budapesti Piarista Diákszövetség,(Stephaneum-ny.), 430 p.+ 1 t. Kiadói papírkötés kissé foltos
20244.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Bartók István: Vallásszabadság vagy: egyház és állam - Pályanyertes mű Eger, 1879. Érseki Lyceumi Könyvnyomda 224p. Fűzve, borító nélkül
20245.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Dr. Gálos László: Az egyház és a barbár népek. A keresztény egyház története III. köt. Bp., 1938, Pázmány Péter Irodalmi Társaság, 320 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel.
20246.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
20247.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Huszár I(mre) Jeromos: P. Albach J[ózsef] Szaniszló O. F. M. (1795-1853.) Szeged, 1944., Ferences Tartományfőnökség,(Szeged Városi Nyomda), 91+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20248.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft