Némethy Lajos, némethy: Nagyboldogasszonyról nevezett Budapestvári Főtemplom történelme
Második bővített munkálat (öt műmelléklettel). Esztergom, 1876. Horák Egyed. 239 + [1] p. + 5 t. (3 lith., 2 acélm., egy műmelléklet hiányzik és az utolsó lap. Kiadói papírkötésben sérült gerinccel
Jankovich, Anton: Pesth und Ofen mit ihren Einwohnern, besonders in medicinischer und anthropologischer Hinsicht, dargestellt von Dr. - -. Ofen [Buda], 1838., Gedruckt mit königl. Ung. Universitäts-Schriften, XIV+2+261+14 p. + 2 (kihajtható táblázatok) t. Német nyelven. Egyetlen kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötés, restaurált címlappal, foltos lapokkal. Ritka!
A szerző, Jankovich Antal (1799-1886) József és István nádorok udvari főorvosa volt. Jankovich helyirata, nemcsak mint az első Pest-Budai orvosi helyleírás érdemel figyelmet, hanem azért is, mert valóban minden vonatkozásában értékes adatokat és megállapításokat tartalmaz. Ismerteti a két város települési viszonyait, az egyes városrészek életviszonyait, a lakásügyet, az ivóvízellátást, a művelődési viszonyokat, iskolákat, stb. A kor legelterjedtebb betegségei a szerző szerint: köszvény, vérbaj, tüdősorvadás, aranyér. A gyakoribb gyermekbetegségek: agyvízkór, croup, rachitis, atrophia, vörheny. Leírásából kiderül, hogy Pesten négy, Budán három tisztiorvos volt, akiknek decentralizációját javasolja, a külterületeken lakó szegényebb betegek orvosi ellátásának javítása érdekében.