Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 258

Ikon. Szent Pál és Szent Péter. Orosz ikonfestő, Moszkva, 1908-1926 között. Tojástempera, fa, néhol foltos bársony borítással. Aranyozott ezüst (Ag) okláddal, ezüst- és mesterjeggyel jelzett, 84-es kokoshnik ezüstjel (875/1000), kis elszíneződéssel, glóriák is jelzettek, 26,5x22 cm
11838.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43
35

11840.

Ganésa. Nepál, XX. sz. első fele, faragott keményfa. Lótusz trónon ül, feje feletti íven fenevad maszk látható. Bal kezében rizsgombócot tart, jobb kezében pedig letört agyarát, amellyel a monda szerint Vjásza bölcs diktálása nyomán leírta a Mahábháratát. Kopással, m: 64 cm /// "Az elefántfejű, nagy hasú Ganésa, az akadályok elhárítója, a legnépszerűbb hindu istenség, a költők és kereskedők védn...

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

11841.

Kikiáltási ár:
85 000 Ft
220,21
242,86

11842.

Bodhisattva Avalokiteshvara. Nepál, 20. sz. eleje, öntött bronz, 11 fejjel és 8 karral. Kezeiben különböző szimbolikus tárgy, többek között lótusz, koszorú, íj, virág, dió. M: 60 cm. /// "Avalokiteshvara látta minden teremtmény szenvedését, majd megígérte, hogy ha nem tudja teljesen eltüntetni a szenvedést, akkor a feje tíz darabra törhet. Így történt. Az Amitabha Buddha megsajnálta, ezért felh...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

Achát kínai itatópohár (Libation Cup) két kapaszkodó Chilong füllel. cca 19.-20. sz., Kína, faragott achát, kis sérüléssel, 17x10x7 cm
11843.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

11844.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Antik óriáskígyóbőr, kopásokkal, 430x45 cm
11845.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Antik, 1900-1910 körüli kelengye fadoboz érdekes tartalommal: menyaszonyi fejkötő, baba fejkendő, ruhadíszek, 2 db réz gyűrű, réz kapcsos magyar ny. imakönyv, stb.
11846.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
82,90
91,43

Antik bambusz sétabot, bronz tekeredő kígyó díszítménnyel, korának megfelelő állapotban, h: 90 cm
11847.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Feketére pácolt fa sétabot, fém markolattal, jó állapotban, h: 90 cm
11848.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Feketére pácolt fa gavallér bot, ezüstözött markolattal, jó állapotban, h: 98 cm
11849.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Antik háromágú virágtartó, 3 db kivehető tartórésszel, kopott ezüstözéssel, jó állapotban, m: 24,5 cm
11850.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft