cca 1895-1917 Régi emlékkönyv, számos bejegyzéssel, közte Frank Frigyes (1890-1976) festőművész saját kezű sorai és aláírása; Homoródi Anderkó Aurél (1869-1940) meteorológus, egyetemi tanár aláírása; valamint számos további, átnézendő aláírás (további érdekes személyeket is tartalmazhat). Korabeli, bársonyborítású, asztalon kitámasztható emlékkönyvben, sérült borítóval és fűzéssel, a lapok kijárnak.
1900 Geometria és analízis. Rados Gusztáv (1862-1942) előadásai után jegyzi: Weisz János. Kézzel írt egyetemi jegyzet, viseltes borítójú füzetben (belül a lapok jó állapotban), 140 p.
1908 Házi Kincstár 20. kötet, 5574 f. sz. - 6000-ig. 1908. márc. 20 - szept. 23-ig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte: "Aggkor munkaképessége", "Alkoholizmus ellen gyakorlati intézkedés", "Háboru hajdan és most", stb. 792 p. + tartalomjegyzék. Korabeli egészvászon-kötésben, kissé foltos, kopottas, sérült borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.
1908 Kézdi Kovács László (1864-1942) autográf sorai feleségének Münchenből Budapestre, litografált art nouveau képeslapon (Künstler-AK Carl Kunst: München, Jakobsplatz im Winter),9x14 cm.
1908 Kézdi Kovács László (1864-1942) autográf sorai feleségének Münchenből Budapestre, litografált art nouveau képeslapon (Künstler-AK Carl Kunst: München, Propyläen), 9x14 cm.
1909.I.29. Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben meghívja őt és gyerekeit. Egy beírt oldal kártyán, kissé tintafoltos, Jászai Mari autográf aláírásával. Eredeti borítékban.
cca 1910 Bary Zoltán (1892-1986) joghallgató, későbbi kir. főügyész helyettes saját kézzel írt dolgozata (?): A jogi pálya reformja és Székely Ferenc javaslata, benne számos javítással, módosítással, 8 p. + cca 1940 Bary Zoltán későbbi névjegykártáyja.
cca 1910 (?) Kispest-Wekerletelepi lakóépület, Kotál Henrik (1874-1955) építész által tervezett K II. jelölésű típusház tervrajzainak (homlokzat, oldalnézet, alaprajz stb.) korabeli (?) másolata egy lapon, 74,5x157 cm, hajtva, kissé sérült, foltos. Kotál Henrik néhány típusházat tervezett, 50 épült fel Wekerletelepen.
1911 Kézdi-Kovács Lóránthoz (1897-1916), Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus fiához írt képeslap, "Kedves Lóri" megszólítással, Budapestről Angliába, Ventnorba, a hátoldalán a János-hegyi Erzsébet kiáltóval, foltos.
1912.XI.18., Rákosliget, Szabó Endre (1849-1924) költő, író, hírlapíró, műfordító, a Petőfi Társaság tagja, az Üstökös korábbi szerkesztőjének levele Gerő Ödön (1863-1939) írónak, műkritikusnak, amelyben megemlíti hogy az Újságírók Egyesülete alelnöki tisztségéről való eltávolítása után évekkel ezelőtt lemondott a tagságról is, annak ellenére, hogy Herczeg Ferenc maradásra bírta. Megkéri Gerőt, hogy mint az Újságírók Egyesülete jelenlegi alelnöke távolítsák el a tagok listájából. Szabó Endre fejléces papírján, 3 kézzel írt oldal, Szabó Endre autográf aláírásával. Hajtásnyommal, második lap alján szöveget nem érintő kisebb szakadással.