Révész Amadé: Hol volt, hol nem volt... Mesék és legendák a világ népeinek mesekincséből. Összegyűjtötte: - - . Homoki Ferenc rajzaival. Székesfehérvár, [1934], szerzői kiadás (Számmer I. utóda Pannonia-ny.), 151+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Bernáth Gusztáv: Derék Imre története. Mese tíz fejezetben. Budapest, [1934]. Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 93 + [3] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Gallé Tibor 6 egész oldalas és 20 szövegközi expresszionista linómetszetével illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán Gallé Tibor linómetszetű grafikájával. Jó példány.
Hittrich Ödön: Mariska német képeskönyve. Ebből mindenki játszva tanulhatja meg a Der-Die-Das használatát. Német főnevek tréfás rajzokkal. Írta és tervezte Hittrich Ödön. Rajzolta Somfay István. Budapest, [1934]. [Szerző] Légrády Testvérek nyomdai műintézete. 71 + [1] p. Első kiadás. Képes szótár, a munka egyben egy érdekes emlékezettechnikai kísérlet. A szerző előszavából: ,,Figyelmeztetés. A raj...
Andersen legszebb meséi. Gyerekeknek fordította és átdolgozta Bab Zsuzsa. Rogán Miklós rajzaival. Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
Szerb György: Olgeborge kapitány. [Gyermekversek.] Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 23 + [1] p. Dedikált: ,,Belia Györgynek tisztelettel és köszönettel: 1979. május 23. Szerb György." Oldalszámozáson belül Kovács Péter számos színes, szövegközti rajzával. Az első fedőborítón apró gyermekrajz. (Óvodások könyvespolca.) Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörté...
Szvoboda Béla, mindszenti: Fecskék. Cserkész elbeszélések. Az illusztrációkat Márton Lajos rajzolta. Budapest, 1934. (Balla Dezső kiadása - Krautvig István ny.) 63 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Márton Lajos néhány szövegközti grafikájával. [Filléres cserkész könyvtár, 2. szám.] Fűzve, Márton Lajos rajzával illusztrált kiadói borítóban.
Vojtech Kubasta: Piroska és a farkas. (Térbeli mesekönyv). Prága, 1969, Artia. Kiadói félvászon-kötés, az egyik oldalon hiánnyal, néhány tollas firkával, helyenként kissé foltos.