Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 39

Hars László - Schindler Frigyesné (szerk.): Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, belül a gerincnél laza, egy lapon szakadással.
20495.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
20496.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Révész Amadé: Hol volt, hol nem volt... Mesék és legendák a világ népeinek mesekincséből. Összegyűjtötte: - - . Homoki Ferenc rajzaival. Székesfehérvár, [1934], szerzői kiadás (Számmer I. utóda Pannonia-ny.), 151+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20497.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók. (Gergő-regények 1. kötet). Bp., 2002, Magyar Könyvklub. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20498.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Bernáth Gusztáv:  Derék Imre története. Mese tíz fejezetben. Budapest, [1934]. Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 93 + [3] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Gallé Tibor 6 egész oldalas és 20 szövegközi expresszionista linómetszetével illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán Gallé Tibor linómetszetű grafikájával. Jó példány.
20499.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Hittrich Ödön: Mariska német képeskönyve. Ebből mindenki játszva tanulhatja meg a Der-Die-Das használatát. Német főnevek tréfás rajzokkal. Írta és tervezte Hittrich Ödön. Rajzolta Somfay István. Budapest, [1934]. [Szerző] Légrády Testvérek nyomdai műintézete. 71 + [1] p. Első kiadás. Képes szótár, a munka egyben egy érdekes emlékezettechnikai kísérlet. A szerző előszavából: ,,Figyelmeztetés. A rajzokat a tanulónak színeznie kell. A hímnevű főnevek rajzait piros ceruzával, a nőneműeket zölddel, a semlegeseket pedig narancssárgával. Ha naponta csak tíz percig foglalkozik e könyv rajzaival, akkor két hónap alatt az összes itt felsorolt főneveket megtanulhatja a német névelővel együtt." A szótár előtt rövid pedagógiai tanulmány. A szótárban a szerző minden fogalomban elhelyezett egy r, e vagy s motívumot. A szőnyeg - das Tapet - rajzán így egy s feliratot helyezett el, az erkélyt - der Erker - r alakú támasz tartja. Némely rajz igen absztrakt, ezért a szótárrész után külön kifejtést igényel. Az alkohol - der Alhohol - fogalmához így a szerző az USA térképét mellékeli, melyet r alakú hullámok ostromolnak keletről és nyugatról, az alkoholtilalom eszméjét felidézve az olvasókban. A könyv minden alkalmat megragad a korabeli ideológia kifejtésére, így számos alkalommal láthatjuk a történelmi Magyarország képét különféle fogalmak magyarázatának grafikus háttereként. A kötet második, egyben utolsó kiadása 1940-ben jelent meg. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Az egykori tulajdonos a képek többségét illő módon ki is színezte. Fűzve, színes kőnyomatú grafikával illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.
20500.

Hittrich Ödön: Mariska német képeskönyve. Ebből mindenki játszva tanulhatja meg a Der-Die-Das használatát. Német főnevek tréfás rajzokkal. Írta és tervezte Hittrich Ödön. Rajzolta Somfay István. Budapest, [1934]. [Szerző] Légrády Testvérek nyomdai műintézete. 71 + [1] p. Első kiadás. Képes szótár, a munka egyben egy érdekes emlékezettechnikai kísérlet. A szerző előszavából: ,,Figyelmeztetés. A raj...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
20501.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
Benedek Elek: Világszép nádszál kisasszony, Többsincs királyfi. Bp., 1960, Móra. Kiadói kopott félvászon-kötésekben, az első kötet sérült kötéssel.
20502.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Andersen legszebb meséi. Gyerekeknek fordította és átdolgozta Bab Zsuzsa. Rogán Miklós rajzaival. Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20503.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Szerb György: Olgeborge kapitány. [Gyermekversek.] Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 23 + [1] p. Dedikált: ,,Belia Györgynek tisztelettel és köszönettel: 1979. május 23. Szerb György." Oldalszámozáson belül Kovács Péter számos színes, szövegközti rajzával. Az első fedőborítón apró gyermekrajz. (Óvodások könyvespolca.) Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörténész, kritikus, műfordító, az Európa Kiadó szerkesztője, a Szépirodalmi Könyvkiadó klasszikus csoportjának vezetője. A magyar klasszikusok kiadása mellett a Babits-életműkiadásban is közreműködött.] Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban. Jó példány.
20504.

Szerb György: Olgeborge kapitány. [Gyermekversek.] Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 23 + [1] p. Dedikált: ,,Belia Györgynek tisztelettel és köszönettel: 1979. május 23. Szerb György." Oldalszámozáson belül Kovács Péter számos színes, szövegközti rajzával. Az első fedőborítón apró gyermekrajz. (Óvodások könyvespolca.) Prov.: Belia György [Belia György (1923-1982) irodalomtörté...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Szvoboda Béla, mindszenti:  Fecskék. Cserkész elbeszélések. Az illusztrációkat Márton Lajos rajzolta. Budapest, 1934. (Balla Dezső kiadása - Krautvig István ny.) 63 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Márton Lajos néhány szövegközti grafikájával. [Filléres cserkész könyvtár, 2. szám.] Fűzve, Márton Lajos rajzával illusztrált kiadói borítóban.
20505.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
21
Vojtech Kubasta: Piroska és a farkas. (Térbeli mesekönyv). Prága, 1969, Artia. Kiadói félvászon-kötés, az egyik oldalon hiánnyal, néhány tollas firkával, helyenként kissé foltos.
20506.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft