Benedek Elek: Mesék és elbeszélések. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Második kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon kötésben, egy lapon szakadással.
Vegyes ifjúsági könyvtétel, 3 db:
Csukás István: Egy kiscsacsi története. Mirr-Murr kalandjai. Bp., 1975., Móra. A borító Urai Erika munkája. A bábokat Foky Ottó tervezte. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.;
Csukás István: Pinytőke cirkusz, világszám! Meseregény. Heinzelmann Emma rajzaival. Bp., 1978, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.;
Kormos István: Az égigérő fa. Würtz Ádám rajzaival. Bp.,1980,Móra. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Ezeregy éjszaka legszebb meséi. Sajtó alá rendezte Bodrits István. A címlapot és a képeket Ciuha József rajzolta. [Újvidék], 1960, Forum. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
2 db régi mesekönyv: Kozma Imre: Kis emberek mesekönyve. 48 képpel. Bp., én., Magyar Keresk. Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó-Vállalat (Tolnai Világlapja Műintézet). Kiadói kartonált papírkötés, sérült és hiányzó gerinccel, sérült borítóval, laza kötéssel, címlapon régi ajándékozási sorokkal és névbejegyzéssel. + Benedek Elek: Pajkos Peti ujabb huncutkodásai. Bp., é.n., Dante. Kiadói kartonált papírkötés, sérült és hiányzó gerinccel, kopot és foltos borítóval, laza kötéssel, címlapon korabeli névbejegyzéssel.