Fekete Oszkár: Hüvelyk Matyi leghitelesebb története. Orosz Pál illusztrációival. Bp., 1948., (Posner-ny.,) 47 p.+6 t. Átkötött félvászon-kötés, a rajzokat kiszínezték, az utolsó lapon gyerekrajzzal, egy lap javított.
Milne, [Alan Alexander]: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. (Bp., 1957, Kossuth). Kiadói illusztrált félvászon-kötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, részben szétváló fűzéssel, néhány sérült lappal, több lap kijár.
Szeretetországban. Mesék és versek. C. Nagy Lajos és Bányai Ferencné közreműködésével összeáll.: Nagy József. Bp., é.n. (cca 1915-1925), Család könyvesbolt (Sylvester-ny.), 72 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
Minden napra egy mese. Vál. és szerk. T. Aszódi Éva. Reich Károly rajzaival. Bp., 1974, Móra. Negyedik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, az elülső borítón leragasztott sérüléssel.
Niamessyné Manaszy Margit: Három gyerek meg egy csacsi. [H. é.n.] Singer és Wolfner. 88 l. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, melyeket Csernovics Erzsébet készített. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben. Laza kötés