Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 59

Róna Sámuel:  A buja vagy nemi betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta Róna Sámuel. Budapest, 1894. Dobrowsky és Franke (Neuwald Illés ny.) XII + 659 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. Az első előzéken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunk oldalsó lapszélein foltosság. Győry 130. o. Poss.: Mihálkovics Elemér. [Mihálkovics Elemér (1879-1952) nőgyógyász, a Szent István kórház igazgató főorvosa.] Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen fent apró sérüléssel, márványmintás festésű lapszélekkel.
20097.

Róna Sámuel: A buja vagy nemi betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta Róna Sámuel. Budapest, 1894. Dobrowsky és Franke (Neuwald Illés ny.) XII + 659 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. Az első előzéken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunk oldalsó lapszélein foltosság. Győry 130. o. ...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
20098.

Gortvay György (szerk.): Az Országos Közegészségügyi Intézet működése 1945-1946-1947 években. Budapest, 1948. (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat és Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 499 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel, grafikonokkal illusztrált statisztikai-népegészségügyi kötet. A címoldalon, az első borítón, a belső borítókon és a belív néhány oldalán régi ...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Bujdosó János (szerk.):  Baleseti orvostan. Előszóval ellátta Verebély Tibor. Budapest, 1933. Stephaneum Nyomda Rt. VIII + 695 + [9] p. Egyetlen kiadás. A traumatológiai tanulmányok előtt az első írás definiálja az üzemi baleset, az orvosszakértői vélemény, a munkaképtelenség és a baleseti járadék fogalmát, valamint a baleseti kártalanítás rendszerét és a foglalkozási betegség ('munkahelyi ártalom') jelenségét. A kötet végén, oldalszámozáson kívül kapcsolódó képes hirdetések. A címoldalon és az előzékeken régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20099.

Bujdosó János (szerk.): Baleseti orvostan. Előszóval ellátta Verebély Tibor. Budapest, 1933. Stephaneum Nyomda Rt. VIII + 695 + [9] p. Egyetlen kiadás. A traumatológiai tanulmányok előtt az első írás definiálja az üzemi baleset, az orvosszakértői vélemény, a munkaképtelenség és a baleseti járadék fogalmát, valamint a baleseti kártalanítás rendszerét és a foglalkozási betegség ('munkahelyi ártalom...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
20100.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
20101.

Magyarország gyógyfürdői. Összeállították: Aujeszky László, Papp Ferenc, Frank Miklós. Budapest, 1949. (Országos Fürdőügyi Igazgatóság - Révai-nyomda). 64 p. Oldalszámozáson belül 12 egész oldalas fotóval díszítve. Kiadványuk a háború után helyreállított budapesti és vidéki gyógyfürdők éghajlattani, földtani és gyógykezelési adatait összegzi a gyógyulni vagy éppen kikapcsolódni vágyó dolgozók szél...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
20102.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Augustin Béla: Botanika . Gyógyszerészet Tankönyve kezdők részére. 162p. Bp., é.n. Athenaeum. Kiadói aranyozott vászonkötésben
20103.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Dr. Benda László: A magyar alföld őstörténete. I-II. kötet. Acta Sabariensia 2-3. sz. Kaposvár, 1929, Somogymegyei Keresztény Nyomda Rt., 144+(2) p.; 1 t.+ 145-350 p.+ (2) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló állapotban.
20104.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Raith, Josef: Der populäre Hausarzt. Gemeinverständliche Darstellung der Gesundheitslehre und Heilkunde für Lein und Seele. Zur Selbstbelehrung für Jedermann. Ein Familienbuch von Josef Raith. Mit vielen Abbildungen. [Bécs-Pest] Wien und Pest, 1868. A. Hartleben's Verlag (Druck von Hirschfeld, Wien). 1 t. 799 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával illusztrált családi orvosi tankönyv és egészségügyi ismeretterjesztő kézikönyv. Gót betűs szövegoldalakkal. A címoldalon régi tulajdonosi, az előzékeken gyűjteményi bélyegzések. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
20105.

Raith, Josef: Der populäre Hausarzt. Gemeinverständliche Darstellung der Gesundheitslehre und Heilkunde für Lein und Seele. Zur Selbstbelehrung für Jedermann. Ein Familienbuch von Josef Raith. Mit vielen Abbildungen. [Bécs-Pest] Wien und Pest, 1868. A. Hartleben's Verlag (Druck von Hirschfeld, Wien). 1 t. 799 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával illusztrált családi orvosi tank...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
20106.

Dolgozatok Rigler Gusztáv negyedszázados tanári működésének emlékére. Írták és kiadták tanítványai és tanártársai. (Szerkesztette: Lőte József, Jancsó Miklós, Poór Ferenc.) Szeged, 1926. Szegedi Uj Nemzedék Lapvállalat Rt. 1 t. (hártyapapírral védett címkép: Rigler Gusztáv mellképe) + [16] + 653 + [3] p. + 12 t. (6 kihajtható táblázat, 2 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül néhány e...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
cca 1920-1940 Lőrincz Ferenc: Anatómiai jegyzet. A M. Kir. Ápolónő és Védőnőképző Intézet hallgatói részére. hn., én., nyn. 2+III+117 p. Gépelt egyetemi jegyzet. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
20107.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Platen, M[oritz]: Die neue Heilmethode Lehrbuch der naturgemäßen Lebensweise, der Gesundheitspflege und der arzneilosen Heilweise ein Haus und Familienschatz für gesunde und kranke. Ügynöki bemutatópéldány! Berlin - Leipzig - Wien - Stuttgart, ,Deutsches Verlagshaus Bong & C., 1 sztl. + 4 p.+1 t.+1-32+193-208+593-608+641-656+721-736+881-896+977-992+2+1011-1024+1265-1280+1361-1376+1889-1951+1 p.+26 p.+ I-XI+XIII t. +VII+1-16+97-128+657-672+721-736+849-888 p.+20 p. V-XV t. +6 p.+1 sztl. Szemléltető táblákkal. Korabeli kopott egészvászon-kötés, az férfi szemléltető tábla egyik feje leszakadt, de a fej meg van. Ritka!
20108.

Platen, M[oritz]: Die neue Heilmethode Lehrbuch der naturgemäßen Lebensweise, der Gesundheitspflege und der arzneilosen Heilweise ein Haus und Familienschatz für gesunde und kranke. Ügynöki bemutatópéldány! Berlin - Leipzig - Wien - Stuttgart, ,Deutsches Verlagshaus Bong & C., 1 sztl. + 4 p.+1 t.+1-32+193-208+593-608+641-656+721-736+881-896+977-992+2+1011-1024+1265-1280+1361-1376+1889-1951+1 p.+26...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft