Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 211

Paloznak népművészete 1993-2013. Szerk.: Szuper Miklósné Bohus Judit. Paloznak, 2013., Paloznak Önkormányzata - Paloznaki Civil Egyesület. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19012.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Szilágyi István - P. Szathmáry Károly: Szigeti album. MDCCCLX. Pest, 1860. Ráth. 324p.+2t. (kőnyomatok) A szerkesztők az 1859-es máramarosszigeti tűzvész által okozott károk enyhítésére szánták a kiadásból befolyt összeget. A kőnyomatokon gróf Rhédey Klára és Sztojka László mellképei láthatók. Modern félbőr kötésben
19014.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Dr. Komarnicki Gyula: A Magas Tátra hegymászókalauza I-IV. kötet.  I. kötet: Általános rész. II. kötet: Kopahágó-Rovátka. III. kötet: Nagyszalóki csúcs - Kis Békáscsúcs. IV. kötet: Békástavi hágó - Liljowe. Részletes kalauzok. Késmárk-Bp., 1926, Turistaság és Alpinizmus. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötésben, gerincek alján apró sérülésekkel.
19015.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Lakatos István: Székelyudvarhely legrégibb leírása. Erdélyi Ritkaságok. Ford.: Jaklovszky Dénes. Erdélyi Ritkaságok 6. Kolozsvár,1942.,Minerva, 22 p. Kiadói papírkötés, foltos gerinccel.
19016.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Bölöni Farkas Sándor: Nyugateurópai utazás. Jancsó Elemér bevezetésével. Erdélyi Ritkaságok 11. Kolozsvár,1943.,Minerva, 180 p. +12 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, a hátsó borítón és az utolsó lyukkal, foltos lapokkal, a címlapon bélyegzéssel, az utolsó lapon névbejegyzésekkel.
19017.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Káli Nagy Lázár: Az erdélyi magyar színészet hőskora 1792-1821. - - - visszaemlékezései. Jancsó Elemér bevezetőjével. Erdélyi Ritkaságok 1. Kolozsvár,1942.,Minerva, 144 p. + 20 t. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt szakadt borítóval.
19018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Afrikai vadásznaplójából írta: - -. Bp.,[1929] , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 299 p.+ 8 (színes képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép, Tangyanyika volt Német-Kelet-Afrika térképe, Báró Huszár László 1926-1927. évi vadászexpedíciójának áttekintő térképe, 1:2,000.000,32x30 cm) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szözvegközti fekete-fehér képekkel, és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19019.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
15
Programm des evangel. Gymnasiums A. B. und der damit verbundenen Realschule, sowie der evangel. Elementarschule A. B. zu Hermannstadt für das Schuljahr 1895/96 (...) Inhalt: 1. Geschichte des. evangel. Gymnasiums A. B. in Hermannstadt. 2. Schulnachrichten. Beides vom Direktor. Hermannstadt (Nagyszeben),1896, W. Krafft. 256+2 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült és részben javított, papírral pótolt gerinccel, kissé foltos és sérült borítóval. Nagyszebeni evangélikus gimnázium és reáliskola története, tanterve, vizsgarendje stb. Ritka!
19020.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Hausel Sándor: Nógrádvár. Nagy Iván Könyvek 7. Nógrád, 2000., Nógrád Község Önkormányzata - Nagy Iván Történeti Kör - Nógrád Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés.
19021.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Méhes Gyula: A mi Vágunk. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., 1940, Korda, 140 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a címlapon és a borítón bélyegzéssel, kissé foltos borítóval.
19022.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
10
19023.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,55
10,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft