Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 211

Kovács Endre: Millesimus. Fotóalbum Alsóörsről a Millennium évében. DEDIKÁLT! Alsóörs, 2000, Alsóörsi Önkormányzat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, karcos kiadói papír védőborítóban.
19036.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország a Millennium idejében. (A kereskedelemügyi m. kir. minisztérium magas támogatása mellett, a m. kir. államvasutak kezdeményezésére és közreműködésével.) Az ezredéves kiállítási ünnepélyek, továbbá a főváros és az ország, valamint kiváló látványosságainak remek fényképgyűjteménye. Kiadja: Laurencic Gyula. Szerk.: Piványi Ernő és Timár Szaniszló a magyar és német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia, 210 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, újrakötve, gerinc pótolt lapok tetején folt néhány lapon szakadás.
19037.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
22
A jászberényi Jászmúzeum évkönyve 1938-1943. Szerkeszti Komáromy József. 12 műmelléklet, 72 ábra. Budapest, 1943. (Attila ny. Rt.) 320 p. + 12 t. (2 kihajtható, egy duplaoldalas). Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas rajzzal, térképpel, látképpel, fényképpel. A tartalomból: A régi Jászberény látképes ábrázolásai. - Adatok Jászberény XV-XIX. századbeli építészetéhez. - Éposz a jász-kun eredetről. - Adatok Szolnok várának történetéhez. - Jászberény város társadalma. - Jászberény tanyavilága. - A Lehel-huszárok zászlaja. Kötetünk fűzése kissé laza, a hátsó fedőborító hiányzik. (Jászsági könyvtár III.) Fűzve, sérült gerincű kiadói borítóban.
19038.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Mikecs László 2 műve: Románia. Útijegyzetek. Bolyai Könyvek. Bp., 1940, Bolyai Akadémia. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. + Csángók. Bp., 1989, Optimum. Reprint kiadás. 5 db térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
19039.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
10,86
19040.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
A Makói M. Kir. Állami Főgimnázium XVI-XXIII. értesítője, 1911-1918. (8 db egy kötetben). Összeáll.: Madzsar Gusztáv igazgató. Makó, 1911-1918, Kovács Antal-ny. Félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal. Benne az iskola tanulói között Páger Antal (1899-1986) Kossuth-díjas színész nevének többszöri feltüntetésével (Makón született, itt járt iskolába), I. Ferenc József gyászjelentésével, stb.
19041.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
19042.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Szacsvay Imre: Erdélyi utakon I-II-III. Bp., 1988, Kossuth. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19043.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,71
4,00
Székelyné Kőrösi Ilona: Kecskemét anno... Képek a régi Kecskemétről. Kecskemét, 1998., Bács-Kiskun M. Önkormányzat Katona József Múzeuma. Magyar, angol és német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, érdekes ajándékozási sorokkal (?)
19044.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Altwiener Bilderbuch: 72 Ansichten Nach Alten Stichen Wien, 1909. Gottlieb Verlag. 64p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
19045.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,02
9,71
Erdély. Szerk.: Deér József. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283+(3) p.+ 136 (képtáblák) t.+ 20 (térképek) t. Rendkívül gazdag, fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva, 3 db térkép-melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötés. címlap nélkül
19046.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
9
Régi erdélyi viseletek. Viseletkódex a XVII. századból. Bp., 1990, Európa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19047.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
19

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft