Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 211

A kalocsai kollégium ötven éve. Biró F., Drebitka F., Hörl Gy., Komárik I., Kostialik J., Riegl S., Roznovszky J. közreműködésével szerkesztette Tóth Mike. Kalocsa, 1910. Jurcsó Antal könyvnyomdája.191 + [1] p. + 2 t. (fényképek). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül 33 egész oldalas és 11 szövegközti fényképpel és rajzzal illusztrált. A 118. oldaltól a kollégium tanárainak és számos tagjának irodalmi működése. A tanárok és az 1860-1910 között itt érettségizettek lajstromával, valamint az egykori növendékek jelenlegi állásának részleteivel. A tartalomból: Az intézet alapítása és fejlődése. - Az oktatás és nevelés rendszere és szelleme. A kémiai laboratorium. A Haynald-Obszervatorium. Ásványtár. Növény- és állatgyűjtemények. Ifjúsági kölcsönkönyvtár. Rendkívüli tantárgyak. - Törekvések a jellem és szív képzésében: A nagyobb kongregáció; a főgimnázium énekkara; műelőadások. - Igazgatók, tanárok. Díszes, aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, jó példány.
19048.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Zoltai Lajos:  Debrecen város százados küzdelme a görög kereskedőkkel. Debrecen, 1935. Stúdium Könyvkiadó Rt. (Városi nyomda, Debrecen.) 58 + [2] p. Egyetlen kiadás. Zoltai Lajos dolgozata a debreceni őslakos magyar tőzsérek és a török időkben kedvezményekhez jutó: egyszerűen görögnek nevezett - valójában görög, macedón, örmény és román származású - ortodox kereskedők XVII-XVIII. századi gazdasági konfliktusait dolgozza fel. A téma alapvető monográfiája.  (A Debreceni Tisza István Tudományegyetem I. osztályának kiadványai. VI. kötet, 4. füzet.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
19049.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19050.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Wodianer-Nemessuri Zoltán: Nemesvita. A Nemes község életrajza. (DEDIKÁLT). Bp., 2001, Diurna Kiadó. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Szluha Márton (1935-2016) genealógus részére DEDIKÁLT példány.
19051.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
10,86
Koszorús Ilona: Balatonszárszó-Budapest. (Budapest, [1943]. (Bethlen-nyomda Rt.) 56 p. Egyetlen kiadás. Kötetünk a Soli Deo Gloria Diákszövetség 1928-tól Balatonszárszón megszervezett ifjúsági konferenciáihoz kötődik, ahol a népi értelmiség java rendszeresen megjelent, és ahol az 1930-es évektől a magyarság sorsával kapcsolatban meghatározó jelentőségű nemzetpolitikai viták zajlottak. A Balatonszárszó-Budapest vitadráma egy vonatút keretein belül zajlik, a konferencia két fiktív, eltérő világnézetű résztvevője - egy tanár és egy teológus - vitázik a műben. (S. D. G. krónika.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19052.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19053.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Baráthosi-Balogh Benedek:  Bolyongások a mandsur népek között. Budapest, 1927. Szerző - Held Irodalmi és Nyomda Vállalat. 159 + [1] p. Első kiadás. Baráthosi-Balogh Benedek (1870-1945) néprajzkutató, Ázsia-utazó, őstörténeti író. 1908-tól több alkalommal bejárta Kelet- és Közép-Ázsia számos táját, valamennyi alkalommal a magyarság turáni kapcsolatait kutatva. Ezúttal az 1913-1914 során az orosz Távol-Keleten, az Amur menti és még annál is keletebbre fekvő mandzsu-tunguz vidéken nyert benyomásait és néprajzi tapasztalatait teszi közzé, Szahalin szigetén tett kitérővel. (Baráthosi turáni könyvei II.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19054.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Stein Aurél: Közép-ázsiai utam. (1906-1908). Ford.: Halász Gyula. + Kegel Miksa: Lassalle Ferdinánd élete. Ford.: Zoltán Vilmos. [Egybekötve]. Bp., [1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 58+(6) p.; 93+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
19055.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Juhász Kálmán: A Csanádi püspökség története 1307-1386./ Csanádvármegyei Könyvtár/ Makó, 1946. Csanád vármegye közönsége. [8] 150 [2] p. 9 t.;.Kiadói papírkötésben
19056.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19057.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19058.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19059.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft