Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 211

4 db régi esztergomi iskolai értesítő v. évkönyv: A szatmári irgalmas nővérek vezetése alatt álló Esztergom-vizivárosi érseki nőnevelő-intézet értesítője az 1927-28. évi működésről. Esztergom, 1928, Laiszky János. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, lapok alsó sarkaiban kissé foltos lapokkal. + . + A szatmári irgalmas nővérek vezetése alatt álló Esztergom-vizivárosi érseki nőnevelő-intézet értesítője (...) az 1929-30. évi működésről. Esztergom, 1930, Laiszky János. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, foltos címlappal és címképpel. + Az Esztergom-Vízivárosi Irgalmas Nővérek Érseki Boldog Margit Leánygimnáziumának évkönyve az 1933-34. iskolai évről. Esztergom, 1934, Buzárovits. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, címlapon az iskola képével, máskülönben jó állapotban. + Szent Benedek-Rend Esztergomi Szent István Gimnáziumának és Általános Iskolájának évkönyve az 1947-48. iskolai évről. Esztergom, 1948, k.n. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval.
19072.

4 db régi esztergomi iskolai értesítő v. évkönyv: A szatmári irgalmas nővérek vezetése alatt álló Esztergom-vizivárosi érseki nőnevelő-intézet értesítője az 1927-28. évi működésről. Esztergom, 1928, Laiszky János. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval, lapok alsó sarkaiban kissé foltos lapokkal. + . + A szatmári irgalmas nővérek vezetése alatt álló Esztergom-vizivárosi érseki nőnev...

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43
Kalocsa vidéke és népe. 1963-1973. Szemelvények a kalocsai I. István Gimnázium honismereti gyűjtéséből. Szerk.: Kuczy Károly. Kecskemét, 1973, Bács-Kiskun megyei Tanács VB Művelődésügyi Osztálya. Kiadói papírkötés, borító, előzéklap, címlap és utolsó néhány lap foltos. Megjelent 2000 példányban.
19073.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
19074.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Esztergom évlapjai (Annales Strigonienses.) Az Esztergom-Vidéki Régészeti és Történelmi Társulat közlönye, össz. 4 száma: III. évf. (1927): 1. sz. és 2. sz. (2 példány!). Esztergom, 1927, Esztergom-Vidéki Régészeti és Történelmi Társulat (Laiszky János ny.). + VIII. évf. (1936), 1-2. sz. (egy kötetben) Mindegyik kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, 1927 1. sz sérült borítóján régi intézményi bélyegzővel.
19075.

Esztergom évlapjai (Annales Strigonienses.) Az Esztergom-Vidéki Régészeti és Történelmi Társulat közlönye, össz. 4 száma: III. évf. (1927): 1. sz. és 2. sz. (2 példány!). Esztergom, 1927, Esztergom-Vidéki Régészeti és Történelmi Társulat (Laiszky János ny.). + VIII. évf. (1936), 1-2. sz. (egy kötetben) Mindegyik kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, 1927 1. sz sérült borítóján régi intézményi bé...

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Ballagi Károly - Király Pál: Egyetemes földrajz I. köt. Tekintettel az országok természeti, politikai és társadalmi, ipari, kereskedelmi, közlekedési és közművelődési viszonyaira. Szótárszerű tárgymutatóval ellátott földirati kézikönyv újságolvasók, kereskedők, iparosok, gazdák és általában a művelt magyar közönség számára. I. kötet. Pest, 1871, Athenaeum, IV+435 p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal. Felvágatlan lapokkal!
19076.

Ballagi Károly - Király Pál: Egyetemes földrajz I. köt. Tekintettel az országok természeti, politikai és társadalmi, ipari, kereskedelmi, közlekedési és közművelődési viszonyaira. Szótárszerű tárgymutatóval ellátott földirati kézikönyv újságolvasók, kereskedők, iparosok, gazdák és általában a művelt magyar közönség számára. I. kötet. Pest, 1871, Athenaeum, IV+435 p. Kiadói papírkötés, foltos lapok...

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
19077.

Wölfel, Samuel: Beyträge zur Geschichte des evang. Gymnasiums A. B. in der königl. Freystadt Modern. Ein Denkmal der Dankbarkeit gegen alle Wohlthäter desselben und vorzüglich gegen die grossmüthigen Beförderer ihres Schulenbaues. Bearbeitet für den frohen Tag de Weihe des neuerbautebn Schulgebäudes von - -. Preßburg, 1826, S. Ludwig Weber, 44+1 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, javított borító...

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
19078.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Kovács József László: Lackner Kristóf és kora 1571-1631. Sopron, 2004, Széchenyi István Városi Könyvtár. Megjelent 1000 példányban. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
19079.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Kugler Alajos: A soproni színészet története. Sopron, 1909., ("Petőfi"-ny.),46 p. Kiadói papírkötés.
19080.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Trócsányi Zsolt: A nagyenyedi kollégium történetéhez 1831-1841. Irodalomtörténeti Füzetek 9. sz. Bp., 1957, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel. + Jakó Zsigmond-Juhász István: Nagyenyedi diákok. 1662-1848. Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói papírkötés.
19081.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Bukarest, 1983, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19082.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Hol pihenjünk? Magyarország üdülő-, pihenő- és kirándulóhelyei. Bp., é.n. (cca 1950-1955), Athenaeum. Térkép-melléklettel (Budapest és északi környéke / Magyarország üdülőtérképe, 47,5x32,5 cm). Kiadói illusztrált papírkötés, a borító és a térkép kissé sérült.
19083.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

C

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: