Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 211

Keöpe Viktor:  A szigetek gyöngye. 53 képpel és 2 térképpel. Budapest, (1936). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 189 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül további egész oldalas térképpel ellátott útleírás a szerző délkelet-ázsiai útjáról. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Festett, aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19024.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Stein Aurél (1862-1943): Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. köt. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 1 (címkép)+XV+136;137-247 p + 52 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képtáblákkal, közte kihajtható képtáblákkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal,
19025.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 404 p.+ 1 (kétoldalas térkép) t. Szövegközi fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel.
19026.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Baktay Ervin (1890-1963): A Pandzsáb. Az öt folyó országa. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin, 185+3 p.+ 24 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép-melléklet, kijár) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kevés kopással
19027.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Életképek és útirajzok Kínából. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XV+407 p. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó térképpel.
19028.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,43
8,00
Bánhidi Antal (1902-1994): A gerle 13 útja. - - útinaplója. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kevés kopással
19029.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 270+(1) p. + 20 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott
19030.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
19031.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, laza kötéssel.
19032.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
19033.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
3,43
Nick Thorpe: A Duna. Utazás a Fekete-tengertől a Fekete-erdőig. DEDIKÁLT! Ford.: Gebula Judit. Bp., 2015, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19034.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
19035.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
10,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft