Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország a Millennium idejében. (A kereskedelemügyi m. kir. minisztérium magas támogatása mellett, a m. kir. államvasutak kezdeményezésére és közreműködésével.) Az ezredéves kiállítási ünnepélyek, továbbá a főváros és az ország, valamint kiváló látványosságainak remek fényképgyűjteménye. Kiadja: Laurencic Gyula. Szerk.: Piványi Ernő és Timár ...
A jászberényi Jászmúzeum évkönyve 1938-1943. Szerkeszti Komáromy József. 12 műmelléklet, 72 ábra. Budapest, 1943. (Attila ny. Rt.) 320 p. + 12 t. (2 kihajtható, egy duplaoldalas). Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas rajzzal, térképpel, látképpel, fényképpel. A tartalomból: A régi Jászberény látképes ábrázolásai. - Adatok Jászberény XV-XIX. századbeli építészetéhez. - Éposz a ...
A Makói M. Kir. Állami Főgimnázium XVI-XXIII. értesítője, 1911-1918. (8 db egy kötetben). Összeáll.: Madzsar Gusztáv igazgató. Makó, 1911-1918, Kovács Antal-ny. Félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal. Benne az iskola tanulói között Páger Antal (1899-1986) Kossuth-díjas színész nevének többszöri feltüntetésével (Makón született, itt járt iskolába), I. Ferenc J...
Székelyné Kőrösi Ilona: Kecskemét anno... Képek a régi Kecskemétről. Kecskemét, 1998., Bács-Kiskun M. Önkormányzat Katona József Múzeuma. Magyar, angol és német nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, érdekes ajándékozási sorokkal (?)
Erdély. Szerk.: Deér József. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283+(3) p.+ 136 (képtáblák) t.+ 20 (térképek) t. Rendkívül gazdag, fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva, 3 db térkép-melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötés. címlap nélkül
Régi erdélyi viseletek. Viseletkódex a XVII. századból. Bp., 1990, Európa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.