Franciscus Kazy, Emericus F. Koller: Front cover image for Historia regni Hungariae ab anno Seculi 17 primo ad anno eiusdemseculi trigesimum septimum Historia regni Hungariae ab anno Seculi 17 primo ad anno eiusdemseculi trigesimum septimum.Tyrnavia, 1737 Berger.336 p. + II. Korabeli restaurált bőrkötésben
Schütz Antal: Dogmatika. A katolikus hitigazságok rendszere. I-II. kötet. Bp.,1937. Szent István-Társulat, XX+651+1 p.; VI+735+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
Goldziher Ignác: Előadások az iszlámról. Ford.: Heller Bernát. (A fordító által DEDIKÁLT). Bp., 1912, MTA, VIII+413 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban. A kötet fordítója, Heller Bernát (1871-1943) irodalomtörténész, orientalista, folklorista, az Országos Rabbiképző Intézet tanára által Wolf Ágoston igazgató ré...
Evangelicky Funebrál [...] (Szlovák nyelvű imakönyv). Pest, 1832, J. M. Trattner, 490+(10) p. Korabeli rézlemezzel borított, kapcsos bőrkötésben, kissé viseltes állapotban, helyenként foltos lapokkal, az elülső borítón pontsoros beütéssel tulajdonosi névbejegyzés és dátum.
Philelphi, Francisci, Tolentinatis epistolae breviores elegantioresque ex ... Tyrnaviae, 1754. Typis academ. soc. Jesu ( 7 lev., 368 l. és 8 lev.) Modern papírkötésben
Lányi Károly magyar egyháztörténelme. Átdolgozta Knauz Nándor. I. köt. (889-1526). 2. és 3. füzet. II. kötet (1526-1848.) Esztergom, 1867-1869, Horák Egyed, 113-304 p., 305-496 p.; 470+2 p. Első kiadás. Papírkötések, az I. kötet 2. és a II. kötet kötése szétvált, a I. kötet 3. füzete részben szétvált, a I. kötetben 2. füzetében 1 sérült lappal, az I. kötet. 3. füzetében 2 lapszélén szakadással, az...
Barcsa János: A tiszántuli református egyházkerület történelme II. köt. - III. köt. 1. füzet. II. köt.: 1711-1822. III. köt. 1. füzet: 1822-1908. Debrecen,1908, Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda Vállalata. Kiadói papírkötések, az egyik kötet borítóján apró hiánnyal, bélyegzésekkel. Felvágatlan lapokkal.