38 000 Ft
98,45 EUR, 108,57 USD
G. Szántó András (?-2002): Velence / Venezia 1981-87 között. (Ponte delle Tette / Csöcsök hídja) Olaj, vászon, fakeretben, jelezve balra lent: G. Szántó A. 60,5x45,5 cm. (A Ponte delle Tette, azaz a ,,Csöcsök hídja" - mely nevet a 15. század végén kapta - Velencében, a Rialto piac mögötti városrészben található. A híd két, egymással szomszédos bordélynegyedet kötött össze, ahol kurtizánok várták az arra tévedő vándorokat. Mikor a Velencei Köztársaság vezetősége úgy ítélte, hogy a homoszexualitás terjedése veszélyt hozhat a város szociális ügyeire, azzal védekeztek, hogy a női prostitúciót kezdték fölkarolni. 1509-re már összesen 11.565 örömlány tevékenykedett a városban. Természetesen a katolikus ünnepek alkalmával szabadnapot kaptak, és amúgy is rendszeresen ellenőrizték őket. Adóik pedig a város bevételeit jelentősen megnövelték.)