Jakobovits Artúr (1880-1945?): Jakobovits Arthur rajzai. 22 db akvarellel színezett ofszet grafika. Kiadói vászonkötésű, aranyozott, sérült mappában. Jakobovits Artúr a grafikák egy részén az I. világháborús orosz hadifogságát örökítette meg. Néhány lap balatonfelvidéki tájakat ábrázol (Zamárdi). A mappa 36 db lappal és 1 további lap tartalomjegyzékkel lenne teljes. Néhány, nagyon kevés lap széléi...
cca 1908 Kozma Lajos (1884-1948): "A hall terve, Lapis Refugii, Bejárat a zeneszobába", fametszet, papír kartonra kasírozva, jelzett a dúcon, körbevágott, 16x22 cm
cca 1908 Kozma Lajos (1884-1948): "Lapis Refugii - Lakóház délkeletről", fametszet, papír kartonra kasírozva, jelzett a dúcon, körbevágott, 8,5x16,5 cm
cca 1908 Kozma Lajos (1884-1948): "Lapis Refugii - Zeneszoba - Kék - Barna", fametszet, papír kartonra kasírozva, jelzett a dúcon, körbevágott,9x16,5 cm