Németh József: A dinnye termesztése. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai, 1913. 2. szám. Bp., 1913, Pallas-ny., 1 sztl. lev.+ 48 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Rolls, Eric (Charles):
A Celebration of Food and Wine. (Aláírt.)
(St. Lucia [Australia], 1998). University of Queensland Press (McPherson Printing Group). IX + [1] + 366 p.
A címoldalon a neves ausztrált gasztronómiai író, Eric C. Rolls saját kezű aláírsa. A művelődéstörténeti részletekben gazdag gasztronómiai esszékötet a nagyvilág kulináris hagyományait mutatja be, fókuszában elsősorban a tenger gyümölcseivel és az ausztrál konyha részleteivel. Néhány oldalon apró, halvány foltosság.
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Magyar gazdák évkönyve 1891-re. Negyedik évfolyam. Szerk.: Löcherer Andor, Kormos Alfred és Kende Zsigmond. Bp., 1891, Magyar Föld, 212+51+25 (korabeli reklámok) p. A címlap hátoldalán 1891-es naptárral. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap és a címlap kijár, kopott borítóval.
Jäger, [Hermann]: A kertészet általános kézikönyve. Utasítás a kertészet összes teendőiben. Kertészek és kertészeti műkedvelők számára. A harmadik javított kiadás után ford.: Concha Károly. 256 fametszvénnyel. Bp., 1883, Athenaeum, XVI+II+635+(1) p. Első magyar kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, rossz állapotú borítóval, részben szétváló fűzéssel (a 609-635. oldalak nagyrészt elváltak a fűzéstől).
Gruber Ferenc - Hajas József - Rázsó Imre: Gazdálkodás dióhéjban. (Vademecum). Írták és összeáll.: - - . Bp., 1943, szerzők kiadása (Kispest, Kultura-ny.), 197+(3) p. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, nádudvari vitéz Kiss Lajos ex libris-szével.
Kollmanné lemhényi Dávid Andrea: Élelmezési-háztartási ismeretek és gyakorlatok tankönyve. Bp., 1946, szerzői kiadás (Globus-ny.), 551+(1) p. Kilencedik javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval és fűzéssel.
Dr. Kolos Ede - Kolosné Pethes Edit: Hazai gyógynövényeink. Bp., 1956, Művelt Nép. Második kiadás. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés,kopott borítóval. Megjelent 5000 példányban.